Szczypiorniści Control Processu odrobili straty (FOTO)
access_time 2012-01-13 11:16:02
W zaległym meczu o mistrzostwo II ligi piłkarze ręczni Control Processu Tarnów pokonali groźny zespół KSSPR Końskie II 37:33 (19:16)
.
KSSPR Końskie II to drużyna, w której występowali wyłącznie juniorzy – byli mistrzowie i reprezentanci Polski w tej kategorii wiekowej. Zwycięstwo Control Processu nie przyszło łatwo. Początek meczu toczył się pod dyktando gości. Objęli prowadzenie 8:5, a w 16 min po rzucie karnym Chylińskiego 9:6. Do remisu 9:9 doprowadził Marcin Janas. Zawodnik gospodarzy toczył strzelecki pojedynek z najskuteczniejszym w II lidze Kamilem Chylińskim. W pierwszej połowie obaj zdobyli po 9 bramek. Po zmianie stron i trafieniach Daniela Dutki miejscowi w 35 min. prowadzili już 25:20. Rywale nie rezygnowali i jeszcze dwukrotnie zmniejszali stratę do jednej bramki. Decydująca okazała się 57 minuta meczu. Przy stanie 35:33 rzut z sześciu metrów w znakomitym stylu obronił kapitalnie grający w końcówce Mariusz Nowak. Wyrzucił piłkę do Bartłomieja Siedlika, ten w kontrataku się nie pomylił. Wynik meczu rzutem w „ okienko” ustalił doświadczony Paweł Bieś.
Po tej wygranej Control Process nadal z przewagą dwóch punktów nad Grunwaldem Ruda Śląska zajmuje fotel lidera.
 Bramki: Janas 13, Grzesik 6, Sygnarowicz 6, Dutka 5, Siedlik 2, Bieś 2, Niedojadło 1, Sokół 1, Kuroś 1.
 Najwięcej dla KSSPR II: Chyliński 15, Kornecki 6, Kubała 4. Foto: Tomasz Schenk