Koszykarze Unii pokonali aktualnego wicelidera (FOTO)
access_time 2012-02-06 13:30:50
Koszykarze Unii Tarnów pokonali zespół aktualnego wicelidera - UMKS Kielce 80 do 71. Zacięty pojedynek z licznymi faulami odbył się w sobotę 4 lutego.
Pierwsze punkty dla tarnowian zdobył Dawid Szewczyk. Po jego punktach „Jaskółki” prowadziły 4–0 i 13–6. Rywale odpowiadali celnymi rzutami doświadczonego Grzegorza Kija. Równo z końcową syreną „trójkę” dla gości trafił Busz i kielczanie wygrali pierwszą kwartę różnicą trzech punktów. W drugiej kwarcie dobrą zmianę dał Filip Put. W końcówce trzy rzuty wolne wykorzystał Łaszewski i gospodarze schodzili na przerwę z przewagą dwóch punktów. Ta różnica nie zmieniła się po trzeciej „ćwiartce” – nadal utrzymywała się przewaga dwóch „oczek” 57–55. Po wyrównanym początku ostatniej kwarty – drużyny zdobywały kosz za kosz, a w 38 minucie Unia prowadziła tylko 67–66. Lepiej w końcówce zagrali ambitnie walczący o każdą piłkę tarnowianie. Dwa rzuty wolne przestrzelił jeszcze Cygan, ale wkrótce zrehabilitował się skuteczną dobitką. Ważne punkty zdobył mniej widoczny w pierwszych kwartach Tomasz Zych. Na 48 sekund przed końcem akcję 2 +1 wykonał Dawid Szewczyk. Unia prowadziła już 75–67. Szewczyk pewnie wykonując cztery rzuty wolne przesądził ostatecznie o zasłużonym sukcesie. O tym jak zacięte było spotkanie świadczy fakt, że aż sześciu zawodników: Niemczura, Łaszewski i Uriasz z Unii oraz: Busz, Fąfara i Jaworski z Kielc opuściło boisko po pięciu faulach.
 Unia Tarnów – UMKS Kielce 80–71 (20–23,20–15, 17–17, 23–16) Unia: Szewczyk 29, Cygan 14, Zych 14, Uriasz 9, Put 6, Niemczura 3, Łaszewski 3, Grys 2. Najwięcej dla UMKS: Makuch i Kij po 18, Bacik, Fąfara i Wróbel po 8. Foto: Tomasz Schenk