Sanepid ostrzega przed waflami firmy Magnolia
access_time 2013-01-23 12:51:55
Słodycze z firmy Magnolia z Lubska (woj. lubuskie) zostały wyprodukowane z mleka w proszku, zanieczyszczonego nieznaną substancją. Tarnowski Sanepid został poinformowany, że wafelki trafiły także do jednego z tarnowskich sklepów.
W mleku w proszku ze śląskiej spółdzielni "Rokitnianka" odkryto szkodliwą, toksyczną substancję. Zanieczyszczone mleko trafiło do kilku firm produkujących słodycze. Między innymi wykryto je w waflach i rurkach waflowych firmy Magnolia z Lubska. Tarnowski Sanepid został poinformowany, że wafelki trafiły także do jednego z tarnowskich sklepów. - Kontrola potwierdziła, że były to wafle kakaowe w czekoladzie, sklep zabezpieczył dwa opakowania, które tam pozostały, cztery inne zostały sprzedane. W momencie posiadania takiego wyrobu u siebie bardzo prosimy o kontakt z Inspekcją Sanitarną - apeluje Danuta Litwin-Żywiec, zastępca dyrektora Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Tarnowie. Tarnowski Sanepid cały czas prowadzi kontrole w innych sklepach na terenie Tarnowa jak i powiatu. Sklepy wycofują podejrzane wyroby także na własną rękę. Zanieczyszczone mleko zostało wycofane z obrotu, a sprawę bada prokuratura oraz Powiatowy Inspektor Weterynarii w Zawierciu. Skażone mleko wykorzystane było także do produkcji innych wyrobów cukierniczych. Główny Inspektor Sanitarny na swojej stronie internetowej podał listę firm, które były odbiorcami skażonego mleka w proszku:
  • ZT Elcal Makowscy Sp. z o. o., ul. Przemysłowa 5, 96- 230 Biała Rawska
  • Tadeusz Jaworski Jawor, Marii Dąbrowskiej 2, 19-300 Ełk
  • ZPCia Wiepol, Przemysłowa 6A, 09-200 Sierpc
  • Fabryka Wyrobów Cukierniczych Jago Zakład Pracy Chronionej, Jan Gogolewski, Objazdowa 2, 85-882 Bydgoszcz
  • Magnolia Sp. z o.o., ul. Transportowa 3, 68-300 Lubsko
  • Wytwórnia Cukiernicza Esta, Osiedlowa 19, Rudzenko 05-340 Kołbiel W tych firmach prowadzone są kontrole, które mają wykazać do produkcji jakich wyrobów mogło być użyte skażone mleko w proszku. Info: Agnieszka Bednarz, Radio Kraków
  • Komentarze...