Artyści z Holandii w CSM (KONKURS)
access_time 2012-11-16 15:17:03
Duża dawka muzyki, pokazy akrobatyczne, połączenie japońskiej perkusji z afrykańskimi rytmami, jazzem, funkiem i tańcem tworzy jedno wielkie party, w którym widzowie mogą wziąć udział w środę, 21 listopada.
Organizator: Teatr Groteska w Krakowie Współorganizator: Centrum Sztuki Mościce Miejsce: Centrum Sztuki Mościce ul. Traugutta 1, Duża Scena CSM Termin: 21 listopada 2012 r., godz. 18.00 Cena biletu: 20 zł normalny, 15 zł ulgowy, 12 zł grupowy Sprzedaż i informacje: Kasa CSM tel. 14 633 46 04 Czas trwania: 55 min. Centrum Sztuki Mościce zaprasza na spektakl "Box Brothers" w wykonaniu zespołu Oorkaan w ramach Festiwalu "Materia Prima". Oorkaan (Holandia) Grupa perkusistów: Percossa Aktor i perkusista: Niels van Hoorn Aktor i perkusista: Janwillem van der Poll Aktor i perkusista: Eric Robillard Aktor i perkusista: René Spierings Reżyser: Margrith Vrenegoor Głos: Har Smeets Obrazy video: Peter Claassen Reżyseria artystyczna: Joris Speelman Kostiumy i rekwizyty: Judith de Zwart Reżyseria światła: Tom Verheijen Oorkaan Oorkaan jest holenderską organizacją, która produkuje spektakle, krążące wokół różnych rodzajów muzyki granej na żywo. Wykonują ją artyści zajmujący się zarówno muzyką klasyczną, jak i jazzem, czy muzyką świata. Najczęściej tworzą oni spektakle bez słów. I tak dzieje się w przypadku grupy Percossa, która została zaangażowana do pokazywanego w Krakowie projektu "Box Brothers". Tworzy ją czterech perkusistów, dla których rytm nie ma żadnych tajemnic. Niels van Hoorn, Janwillem van der Poll, EricRobillard, René Spierings to artyści oddychający rytmem. Każdy z nich wnosi do zespołu coś specjalnego. Przedstawienie zespołu Percossa można porównać do jazdy kolejką wesołego miasteczka: w górę i w dół. W szybkim tempie Percossa przenosi słuchaczy z jednego stylu muzycznego do następnego. Ekscytujące rytmy Afryki, czy rozbrajające tematy melodyczne, imponujące bębny japońskie, a po nich hipnotycznie brzmiąca muzyka minimalistyczna, jazz, funk, taniec; krótko mówiąc wszystko to, co sprawia, że perkusja jest instrumentem tak niezwykle atrakcyjnym. To sztuka napisana i wykonana przez perkusistów grupy Percossa, którą wyreżyserował Margrith Vrenegoor. Opowiada ona o czterech braciach, którzy dawno temu mieszkali w pudle razem ze swoim najlepszym przyjacielem Wielkim Bębnem. Nazywali się: Najstarszy, Środkowy, Najmłodszy i Głupek. Szukając szczęścia wyruszyli w wielki świat, zabierając ze sobą Wielki Bęben. W spektaklu, oprócz dużej dawki muzyki, możemy liczyć na pokazy akrobatyczne. To jedyne przedstawienie podczas Festiwalu "Materia Prima", które przeznaczone jest także dla dzieci.
Dla czytelników portalu Tarnow.net.pl mamy dwa podwójne zaproszenia na spektakl "Box Brothers" w ramach Festiwalu "Materia Prima", który odbędzie się w środę, 21 listopada 2012 r., o godz. 18.00 w Centrum Sztuki Mościce. Każdy kto prześle na adres konkurs@tarnow.net.pl w terminie do wtorku, 20 listopada swoje imię i nazwisko oraz nr tel. i adres e-mail weźmie udział w losowaniu wejściówek. W temacie wiadomości należy wpisać: "Box Brothers" Zwycięzcy zostaną poinformowani telefonicznie o wygranej. Zwycięscy: Gabriela B., Paweł W. Gratulujemy!
Komentarze...