Prelekcja przedpremierowa: "Wy mnie jeszcze nie znacie!" (KONKURS)
access_time 2013-03-25 14:36:37
W środę, 27 marca, w Teatrze im. L. Solskiego odbędzie się premiera spektaklu "Szwejk. Na tyłach" w reżyserii Adama Walnego. Jednym z wydarzeń towarzyszących premierze będzie prelekcja "Wy mnie jeszcze nie znacie!". Spotkanie poprowadzi znany szwejkolog - Leszek Mazan.
Spektakl: "Szwejk. Na tyłach" Termin: Premiera 27. marca 2013 r. godz. 18.00 (Międzynarodowy Dzień Teatru) Miejsce: Teatr im. L. Solskiego, Duża Scena Bilety: dostępne są w kasie Teatru. Bilety na spektakl można również zakupić przez internet - www.ekobilet.pl/tarnowski-teatr Dodatkowe informacje oraz rezerwacje telefoniczne: tel. 14 688 32 87 lub 784 976 026. Wykład: wtorek, 26 marca o godz. 18.00 Miejsce: Teatr im. L. Solskiego, Duża Scena Bilety: Bezpłatne wejściówki do pobrania w kasie Teatru im. L. Solskiego oraz do wygrania w tarnowskich mediach. Liczba miejsc ograniczona. Będzie to niejako wprowadzenie do spektaklu o przygodach czeskiego "głupiego Honzy" czy Yossariana z amerykańskiego "Paragrafu 22". Archetyp Dobrego Wojaka Szwejka został bowiem ulepiony z kilku autentycznych postaci - wśród nich ta najważniejsza - syn dozorcy praskiego burdelu Józef Szwejk. Podczas wykładu zaprezentowane zostaną również dzieje adaptacji i teatralnych przygód Dobrego Wojaka, a także wpływ pierwszego graficznego wyobrażenia postaci na owe adaptacje. Całość zakończy refleksja nt. miejsca Szwejka w obecnej polityce wewnętrznej i międzynarodowej Republiki Czeskiej. Teatr Solskiego trafił swą premierą w obchodzone w 2013 roku rocznice: 130 urodzin i 90 śmierci genialnego czeskiego humorysty, twórcy "Szwejka" - Jarosława Haška. Obchodom (międzynarodowym) towarzyszy dyskusja: "Szwejk: tak czy nie?" oraz prezentacja dorobku liczącej sobie już prawie 50 lat nauki - szwejkologii klasycznej i praktycznej. Ta pierwsza zajmuje się ustalaniem autentyczności postaci i zdarzeń opisanych na kartach powieści, druga bada możliwości wcielanie w życie praktyczne filozofii niebieskich oczu kretyna.
Dla czytelników portalu Tarnow.net.pl - Teatr im. L. Solskiego w Tarnowie przygotował konkurs z wejściówkami na wykład, który odbędzie się we wtorek, 26 marca o godz. 18.00 na Dużej Scenie Teatru L. Solskiego w Tarnowie. Zasady: Każdy kto prześle na adres k.bogusz@teatr.tarnow.pl w terminie do wtorku, 26 marca, do godz. 12.00, swoje imię i nazwisko oraz nr tel. i adres e-mail weźmie udział w losowaniu wejściówek. W treści zgłoszenia należy także podać adres portalu (Tarnow.net.pl). Zwycięzcy zostaną poinformowani mejlowo o wygranej.
Komentarze...