Reprezentant Błękitnych na podium Pucharu Polski
access_time 2012-11-17 12:53:35
Reprezentant Klubu Sportowego Błękitnych-MPEC, Miłosz Pękala wywalczył drugą lokatę na zawodach judo o Puchar Polski Juniorów Młodszych "Liberty Cup".
Na Pucharze Polski Juniorów Młodszych "Liberty Cup", który odbył się w miniony weekend, barwy Klubu Sportowego Błękitnych-MPEC reprezentował aktualny mistrz polski juniorów młodszych - Miłosz Pękala. Tarnowianin wywalczył drugą lokatę. Startując w wadze do 73 kg, wygrał pięć pojedynków eliminacyjnych, w finałowej walce ulegając przez wskazanie sędziów z Tomaszem Drzewieckim z UKS 3 Piła. Młodszy wiekiem i doświadczeniem, brązowy medalista mistrzostw polski młodzików z 2012 roku - Arkadiusz Dziarmaga choć nie stanął na podium Liberty Cup, spisywał się bardzo dobrze w kategorii do 60 kg, plasując się na punktowanym, siódmym miejscu. Tegoroczny sezon startowy judoków zakończą drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów Polski, w których weźmie udział Miłosz Pękala. GKS Czarni Bytom, najmocniejszy polski klub i jednocześnie organizator Pucharu Polski Juniorów Młodszych "Liberty Cup", zaprosił Miłosza do zespołu w rywalizacji o DMP Juniorów Młodszych.