Novika i Mr. Lex na żywo w R16 (KONKURS)
access_time 2013-03-13 13:51:28
W piątek, 15 marca, w piwnicach kamienicy przy Rynku 16 odbędzie się występ wokalny posiadaczki najbardziej rozpoznawalnego w polskim clubbingu (i nie tylko) głosu Noviki, która zaprezentuje się razem ze swoim scenicznym kompanem Mr. Lex'em.
Tarnów odwiedzi Novika i Mr.Lex Support: Joshua Termin: piątek, 15 marca 2013 r., godz. 20.00 Miejsce: Rynek 16, Tarnów Bilety: 10 zł (dostępne w Leprikon Irish Pub) Kasia "Novika" Nowicka Od lat jedna z najbardziej aktywnych postaci na polskiej scenie klubowej. W 2002 r. wydała swój pierwszy album z zespołem Futro. Jej wokal pojawił się też na płytach "Smolika", "Fisza", "15 MINUT Projekt", "Vienio & Pele", a w 2004 roku ukazała się płyta "feat Novika" będąca zbiorem utworów z jej udziałem. Debiut solowy przyszedł dość późno, w listopadzie 2006 roku. Wyciszony, melancholijny album zatytułowany "Tricks Of Life" (Kayax) zebrał bardzo pozytywne recenzje, został nominowany do Fryderyków oraz zyskał Novice nominację do Paszportów Polityki. Drugi album (2010) to już nowa, pełna energii Novika. "Lovefinder" (Kayax) to płyta kobieca, lecz zaśpiewana z pazurem i swobodą coraz pewniejszej swoich możliwości wokalistki. Tym razem nagrodzona Fryderykiem w kategorii Muzyka Klubowa. Rok później Novika wydała album "Mixfinder" będący zbiorem remixów piosenek z "Lovefinder'a". Novika intensywnie występuje ze swoim zespołem oraz kolektywm dj'skim BEATS FRIENDLY w klubach i na festiwalach w całym kraju oraz sporadycznie za granicą (The Great Escape w Brighton, Waves Vienna w Wiedniu). Ma również na swoim koncie docenione na świecie kolaboracje. Nagrała piosenkę "Stay Close" z Marcinem Czubalą dla niemieckiej wytwórni Mobilee oraz kawałek "This Time", wyprodukowany przez cenionego niemieckiego producenta Lovebirds'a (Toolroom). Popularnością(szczególnie w serwisie Beatport) cieszył się też singiel "Miss Mood" z remixami Hot Toddy'ego, Satin Jackets i Chrisa Nemmo wydany przez Nu Indee Records. Novika od lat aktywnie działa w eterze. Obecnie na dobre zadomowiła się w Radiu Roxy, gdzie wraz z Mr.Lexem prowadzi "Miastosferę" oraz sama - "Leniwą Niedzielę". Mr. Lex Dj związany z kolektywem Beats Friendly. Współtwórca dwóch części kompilacji "Friendly Beats". Grywa w znaczących klubach całej Polski. Zagrał również na większości polskich, prestiżowych festiwali: Open'er, Coke, Selektor, Nowa Muzyka, Audioriver. Od lat związany z radiem, najpierw Jazz Radio, następnie Polskie Radio BIS. Od 2008 w Radiu Roxy, gdzie prowadzi autorskie audycje "Miastosfera" i codzienny dj mix "Przelot". Aktywny jako dziennikarz prasowy. Niegdyś Aktivist, Dosdedos, Machina czy Życie Warszawy i Laif.
Dla czytelników portalu Tarnow.net.pl mamy dwa podwójne zaproszenie na występ Noviki, która zaprezentuje się razem ze swoim scenicznym kompanem Mr. Lex'em., który odbędzie się w piątek, 15 marca 2013 r. o godz. 20.00. Każdy, kto prześle na adres konkurs@tarnow.net.pl w terminie do czwartku, 14 marca swoje imię i nazwisko oraz nr tel. i adres e-mail weźmie udział w losowaniu wejściówek. W temacie wiadomości należy wpisać: "Novika i Mr. Lex" Zwycięzcy: Adrian S., Agata G. Gratulujemy!
Komentarze...