Zamknięcie ul. Bema - utrudnienia drogowe (MAPA OBJAZDÓW)
access_time 2013-08-21 15:03:53
Od czwartku, 22 sierpnia, do piątku, 30 sierpnia, na czas remontu i zamknięcia odcinka ulicy Bema w sąsiedztwie Placu Targowego Burek, zostanie zmieniona trasa linii nr N, 2, 9, 11, 12, 30. Objazdy wyznaczono również dla kierowców korzystających z własnego środka transportu.
Utrudnień można się spodziewać już od najbliższego czwartku, 22 sierpnia. W ścisłym centrum Tarnowa prowadzone będą roboty związane z remontem nawierzchni odcinków ulic Bema – od budynku Urzędu Pracy do ulicy Bernardyńskiej i ulicy Bernardyńskiej do Wielkich Schodów. Jest to związane z przebudową tarnowskiego Burku. Przez okres trwania remontu dla linii nr N, 2, 9, 11, 12, 30 będzie obowiązywała trasa objazdowa. Autobusy jadące ulicą Bema będą skręcały w ul. Limanowskiego, następnie ulicami: Konarskiego, Dąbrowskiego, Kołłątaja, Starodąbrowska i na skrzyżowaniu ulic Starodąbrowskiej oraz Lwowskiej wjeżdżały będą na dotychczasową trasę. Trasę objazdową obsługiwać będą przystanki: - istniejący przystanek "Narutowicza - Wodna" - istniejący przystanek "Dąbrowskiego - Gumniska" - tymczasowy przystanek "Kołłątaja". Zamknięcie ul. Bema związane jest z jej remontem, który polegać będzie na mechanicznym sfrezowaniu górnej warstwy bitumicznej, regulacji wysokościowej studni i studzienek wodościekowych, a następnie na wykonaniu nowej nawierzchni. Prace będą miały charakter szybkopostępujący – przewidywany okres wykonania robót to 7 dni roboczych. W czasie robót wymagających całkowitego zamknięcia nastąpią znaczne zmiany w organizacji ruchu:
  • Przejazd od ulicy Bema do ul. Lwowskiej skierowany zostanie przez ulicę Limanowskiego do ulicy Narutowicza, następnie ulicą Dąbrowskiego, Kołłątaja i Drzewną lub Starodąbrowską.
  • Zamknięty zostanie dojazd od ulicy Targowej do ul. Bema. Ruch skierowany będzie przez ulice Św. Anny, Bema i Limanowskiego do ulicy Narutowicza.
  • Na ulicy Św. Anny i odcinku ulicy Bema (do ul. Limanowskiego) odwrócony będzie kierunek ruchu.
  • Na ulicy Limanowskiego – od ul. Bema do wjazdu na parking Starostwa Powiatowego. obowiązywał będzie jeden kierunek ruchu, w kierunku ulicy Narutowicza.
  • Przywrócony zostanie ruch dwukierunkowy na ul. Łaziennej (tymczasowy plac handlowy) - droga bez przejazdu.
  • Na odcinku ulicy Najświętszej Marii Panny – od ul. Narutowicza do ul. Nadbrzeżnej Dolnej odwrócony zostanie kierunek ruchu, a na dalszym odcinku tej ulicy (bez przejazdu) wprowadzone będą dwa kierunki ruchu. Ze względu na bardzo utrudniony wjazd w lewo, w ulicę Narutowicza zalecamy przejazd od ulicy Krakowskiej w kierunku ulicy Lwowskiej przez ulicę Narutowicza lub ulicami Sikorskiego, Szkotnik, Szujskiego, Al. Solidarności, Mickiewicza i Starodąbrowską. W drugim etapie roboty prowadzone będą na odcinku ulicy Najświętszej Marii Panny – od ulicy Bema do potoku Wątok i polegały będą na przełożeniu nawierzchni z kostki. Organizacja ruchu - jak w pierwszym etapie, tj. dojazd do ul. Nadbrzeżnej Dolnej od ul. Narutowicza i całkowicie wyłączony z ruchu odcinek objęty przebudową.
  • Komentarze...