Gos.pl z koncertem dla Afryki (KONKURS)
access_time 2013-09-17 14:47:57
Centrum Sztuki Mościce zaprasza na "Koncert dla Afryki", który odbędzie się już w piątek, 20 września o godz. 18.00 na Dużej Scenie CSM. Punktem kulminacyjnym spotkania dla Afryki będzie występ Tarnowskiego Chóru Gos.pl, który w tym roku obchodzi jubileusz 10-lecia istnienia na scenie.
Młodzież skupiona w Stowarzyszeniu Inicjatywa Młodzi Misjom odpowiada na potrzeby misjonarzy z Republiki Środkowoafrykańskiej, gdzie od kilku miesięcy trwa wojna domowa, rebelia, a władza w kraju nie jest stabilna. Najgorzej przedstawia się sytuacja obywateli, którzy nie czują się bezpiecznie, a dzieci czy młodzież nie mają możliwości kontynuowania nauki. W kraju tym pracuje obecnie 9 kapłanów z diecezji tarnowskiej, 1 misjonarka świecka oraz 3 wolontariuszki. Stowarzyszenie Inicjatywa Młodzi Misjom chce łączyć się w duchu solidarności zarówno z tarnowskimi misjonarzami, jak i miejscową ludnością, której na co dzień służą księża i świeccy. Propozycją, którą przygotowała młodzież ze Stowarzyszenia jest koncert, podczas którego zebrani będą mogli poznać obecną sytuację w Republice Środkowoafrykańskiej, a także dzieła prowadzone i koordynowane przez tarnowskich misjonarzy (np. szkoły, seminarium w Yole czy szpital w Bagandou). Dodatkową atrakcją będzie możliwość poznania afrykańskiej kultury, obejrzenia krótkich filmów czy pokazów zdjęciowych. Punktem kulminacyjnym spotkania dla Afryki będzie występ Tarnowskiego Chóru Gos.pl, który w tym roku obchodzi jubileusz 10-lecia istnienia na scenie. Chór przygotował szczególny repertuar związany z afrykańskimi rytmami. Po koncercie we foyer Centrum Sztuki Mościce odbędzie się aukcja obrazów, których autorami są uczniowie tarnowskiego Zespołu Szkół Plastycznych. Dochód ze sprzedaży obrazów zostanie przekazany na projekty misyjne Stowarzyszenia oraz statutową działalność. Stowarzyszenie Inicjatywa Młodzi Misjom od kilku lat organizowało koncerty charytatywno-ewangelizacyjne "Spe Salvi", które odbywały się na płycie tarnowskiego Rynku.
Dla czytelników portalu Tarnow.net.pl mamy podwójne zaproszenie na "Koncert dla Afryki", który odbędzie się już 20 września 2013 r. o godz. 18.00 na Dużej Scenie CSM. Każdy kto prześle na adres konkurs@tarnow.net.pl w terminie do czwartku, 19 września swoje imię i nazwisko oraz nr tel. i adres e-mail weźmie udział w losowaniu wejściówki. W temacie wiadomości należy wpisać: "Afryka" Zwycięzca: Izabela C. Gratulujemy!
Komentarze...