Z tej kategorii
Matteo Brunetti gotował w Tarnowie

2018-05-20 Wiadomości

Cóż to był za wieczór! W piątek, 18 maja, na urodzinowej kolacji w restauracji Stara Łaźnia, Matteo Brunetti, finalista 6 edycji Masterchef, zaserwował blisko 80-ciu gościom mistrzowskie dania, które zachwycały obłędnym smakiem, prostotą i elegancją wykonania.

Nowy zarząd Grupy Azoty S.A. bez Józefa Rojka

2018-05-20 Wiadomości

17 maja 2018 roku Rada Nadzorcza Grupy Azoty S.A. podjęła uchwały o powołaniu zarządu spółki na XI kadencję. Nie ma w nim już dotychczasowego wiceprezesa, Józefa Rojka.

Opisywanie morderstw jest najbardziej fascynujące - rozmowa z Piotrem Lianą

2018-05-18 Wiadomości

Zapraszamy Państwa do lektury wywiadu z Piotrem Lianą, tarnowianinem z wyboru, farmaceutą i pisarzem, autorem błyskotliwego debiutu "Persona non grata". Lada dzień ukaże się jego najnowszy kryminał "Echo serca", którego akcja w całości rozgrywać się będzie w Tarnowie.

Międzynarodowa Spartakiada Młodzieży Niepełnosprawnej w Tarnowie

2018-05-18 Wiadomości

21 maja rozpocznie się XIV Międzynarodowa Spartakiada Młodzieży Niepełnosprawnej „Europa bez barier 2018"

Zakłądy Mechaniczne wspierają edukację branżową

2018-05-18 Wiadomości

17 maja Zakłady Mechaniczne Tarnów S.A. podpisały porozumienie o współpracy z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Tarnowie. Obie strony zgodnie podkreślają, że edukacja branżowa jest potrzebna i należy ją wspierać na każdym etapie.

Prezentacja albumu o tarnowskich świętych i błogosławionych

2018-05-18 Wiadomości

W czwartek (17.05) w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie odbyła się promocja albumu „Ziemia świętych i błogosławionych. Relikwie i relikwiarze Diecezji Tarnowskiej”. Wśród zaproszonych gości znaleźli się wicepremier Beata Szydło i prof. Jan Żaryn.

Odwołania nic nie dały. Były prezydent ma trafić do więzienia

2018-05-16 Wiadomości

Sąd Okręgowy w Tarnowie nie zgodził się na odroczenie rozpoczęcia odbywania kary przez skazanego za korupcję byłego prezydenta Tarnowa, Ryszarda Ścigałę. Przypomnijmy, po kilku latach sądowych batalii został on prawomocnie skazany na trzy lata bezwzględnego pozbawienia wolności. Aby Ścigała mógł zacząć odbywać karę muszą zostać spełnione dwa warunki: dokumenty sądowe z Tarnowa muszą trafić do sądu w Brzesku. Tamtejszy sąd będzie mieć dwa tygodnie - od momentu ich otrzymania - na wyznaczenie terminu, w którym były prezydent trafi do zakładu karnego.

Bezpłatne testy i badania dla mieszkańców Tarnowa

2018-05-16 Wiadomości

Dziś (16 maja) od godz. 16 tarnowianie mogą liczyć na darmowe badania i porady lekarskie, organizowane przez Instytut Ochrony Zdrowia Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie. O zdrowie mieszkańców naszego miasta zatroszczą się pracownicy i studenci Zakładu Pielęgniarstwa i Zakładu Fizjoterapii. Badania będą wykonywane w budynku E.