Z tej kategorii
Krwawe porachunki kibolskie. Zapadł wyrok

2020-05-27 Wiadomości

Dwa i trzy lata bezwzględnego więzienia - takimi wyrokami ukarano dwóch 21-latków, którzy na początku ubiegłego roku brutalnie napadli na młodego mężczyznę. Motywem ataku były porachunki kibolskie.

TOSiR otwiera hale sportowe

2020-05-27 Wiadomości

Od najbliższego poniedziałku, 1 czerwca, ponownie zostaną otwarte hale Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji: Arena Jaskółka Tarnów i hala przy ul. Krupniczej.

Sądy wracają do orzekania, ale z zachowaniem reżimu sanitarnego

2020-05-26 Wiadomości

Tarnowskie sądy rozpoczęły odmrażanie pracy po epidemii. Gmach nadal jest niedostępny dla osób postronnych, procesy będą odbywać się bez udziału publiczności, a osoby przebywające na sali sądowej muszą nosić maseczki.

Tarnowskie żłobki, przedszkola i szkoły podstawowe wznowiły działalność. Ile dzieci poszło na zajęcia?

2020-05-26 Wiadomości

Poniedziałek, 25 maja był w Tarnowie pierwszym dniem, w którym rodzice mogli posłać do żłobka lub przedszkola swoje dzieci. Chętnych nie było wielu. Niska frekwencja była również na zajęciach opiekuńczych dla uczniów z klas 1-3.

Nie zapomnij o Dniu Matki

2020-05-26 Wiadomości

Dziś - 26 maja - obchodzimy Dzień Matki. To idealna okazja, żeby złożyć swojej mamie życzenia i spędzić z nią trochę czasu. Na co dzień często zapominamy o tym, że to właśnie te silne kobiety są najważniejszymi osobami w naszym życiu. Nie tylko wydały nas na świat, włożyły trud w wychowanie, ale ofiarowały szczerą, bezwarunkową miłość, która nigdy nie przemija. Doceniajmy to każdego dnia. Jednak w ten jeden, szczególny dzień zadbajmy o to, aby poczuły się naprawdę wyjątkowo.

Rekrutacja na studia w PWSZ będzie dłuższa i bez egzaminów

2020-05-25 Wiadomości

1 czerwca rozpocznie się rekrutacja na studia w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie na rok akademicki 2020/2021. Uczelnia wprowadziła kilka istotnych zmian, które mają ułatwić wszystkim chętnym zdobycie indeksu na wymarzonym kierunku. Najważniejsze korekty w regulaminie rekrutacji dotyczą wydłużenia obowiązujących terminów oraz rezygnacji z przeprowadzania egzaminów wstępnych i rozmów kwalifikacyjnych na kierunkach, na których dotąd były prowadzone.

72 lata temu komuniści zamordowali rtm. Witolda Pileckiego. Przynieś kwiat dla Bohatera

2020-05-25 Wiadomości

Wzorem ubiegłych lat, 25 maja, w 72. rocznicę stracenia przez komunistów rotmistrza Witolda Pileckiego, na moście jego imienia w Tarnowie (w ciągu ulic Starodąbrowska - Mostowa) realizowana będzie akcja "Przynieś kwiat dla Bohatera". Inicjatorzy zachęcają do przyjścia tego dnia o dowolnej porze i pozostawienia rotmistrzowi kwiatu pamięci.

Oddziały dziecięce w szpitalu im. św. Łukasza będą jak nowe. Wkrótce ruszy wielki remont i rozbudowa

2020-05-22 Wiadomości

Już niebawem pomieszczenia Oddziału Dziecięcego oraz Oddziału Chirurgii Dziecięcej szpitala św. Łukasza w Tarnowie zostaną wyremontowane i rozbudowane. Wszystko dzięki dotacji w wysokości 3,3 mln złotych, jaką przekazał szpitalowi zarząd województwa małopolskiego. Koszt inwestycji to 4,8 mln zł. Umowę w tej sprawie podpisali dziś marszałek Witold Kozłowski, wicemarszałek Łukasz Smółka i dyrektor szpitala Anna Czech.