Z tej kategorii
Dziś częściowe zaćmienie Księżyca i 50. rocznica startu misji Apollo 11

2019-07-16 Wiadomości

Dzisiejszej nocy warto pójść spać nieco później. Wieczorem będzie można obserwować wyjątkowe zjawisko astronomiczne - częściowe zaćmienie Księżyca. Co ciekawe, zbiegło się ono z okrągłą 50. rocznicą startu misji kosmicznej Apollo 11, której członkowie jako pierwsi stanęli na Srebrnym Globie.

Dramat na polach. W Szerzynach susza niszczy plony

2019-07-16 Wiadomości

Po powodzi przyszedł kolejny kataklizm w rolnictwie - susza. Z tygodnia na tydzień sytuacja jest coraz gorsza. Długotrwały brak opadów spowodował, że w niektórych rejonach straty mogą sięgnąć nawet 70 procent. Największe są w uprawach roślin okopowych i zbóż jarych. Rolnicy już alarmują, że wkrótce susza uderzy nas po kieszeni: ceny niektórych rodzajów owoców i warzyw mogą drastycznie wzrosnąć.

Eko rolnicy z regionu zacieśniają współpracę

2019-07-16 Wiadomości

Stowarzyszenie Grupa Odrolnika z Rzuchowej wraz z partnerami operacji zaprasza do udziału w budowie oddolnej Strategii Rozwoju Rolnictwa Ekologicznego.

Nowe oznakowanie na skrzyżowaniu Szujskiego i Mościckiego

2019-07-16 Wiadomości

Na skrzyżowaniu ulic Szujskiego i Mościckiego pojawiło się nowe oznakowanie, które ma poprawić bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Dzięki niemu także kierowcy nie muszą zastanawiać się, kto ma pierwszeństwo przejazdu na odcinku „zanikającego” pasa ruchu.

Rafał Balawejder zostaje na kolejną kadencję w teatrze Solskiego

2019-07-15 Wiadomości

Komisja konkursowa jednogłośnie zgodziła się, by Rafał Balawejder pozostał na stanowisku dyrektora Tarnowskiego Teatru im. L. Solskiego przez najbliższe cztery lata.

Nowa płyta tarnowskiego rynku jeszcze w tym roku

2019-07-15 Wiadomości

Firma remontująca rynek prowadzi właśnie roboty związane z wykonaniem nowej konstrukcji pod zaprojektowaną nawierzchnię, a Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej wykonuje przyłącza do miejskiej sieci ciepłowniczej. Tarnowscy urzędnicy przekonują, że prace przebiegają zgodnie z harmonogramem.

Bez niespodzianki. Anna Pieczarka jedynką na liście PiS do Sejmu

2019-07-13 Wiadomości

Prezes PiS Jarosław Kaczyński ogłosił w sobotę „jedynki” w 41 okręgach wyborczych podczas jesiennych wyborów do Sejmu. W naszym okręgu liderką listy będzie Anna Pieczarka, obecnie zasiadająca w zarządzie województwa.

Nożownik z dworca kolejowego usłyszał wyrok

2019-07-13 Wiadomości

Na 15 lat więzienia skazał tarnowski sąd Marka M. z Tychów, który w listopadzie ubiegłego roku zaatakował nożem dwie przypadkowe osoby na peronie i w przejściu podziemnym tarnowskiego dworca PKP. Mężczyzna odpowiadał za dwukrotne usiłowanie zabójstwa.