Z tej kategorii
Strażnik więzienny odznaczony za odwagę. Uratował dwie osoby z płonącego samochodu, nikt inny nie zareagował

2021-03-06 Wiadomości

Był już po służbie. Wracał samochodem do domu, gdy zauważył w lusterku, że jadące za nim auto zaczęło płonąć. Nie wahał się ani chwili i jako jedyny z kierowców zareagował, ratując tym samym zdrowie, a być może i życie dwóch osób. Za wzorową postawę funkcjonariusz Zakładu Karnego w Tarnowie plut. Adrian Sawicki został uhonorowany odznaką Semper Paratus (z łaciny "zawsze gotowy").

W poniedziałek ruszy remont Warsztatowej. Kierowców czekają utrudnienia

2021-03-05 Wiadomości

W poniedziałek, 8 marca rozpocznie się remont ulicy Warsztatowej. Roboty drogowe obejmą około 200-metrowy odcinek - od skrzyżowania z ulicą św. Katarzyny do skrzyżowania ze Sportową.

Kolejna ministerialna dotacja na odbudowę zamku w Melsztynie. Wieża urośnie do wysokości 11,60 metrów

2021-03-05 Wiadomości

Gmina Zakliczyn otrzymała z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego dotację w wysokości 270 tys. zł. na dalsze prace konserwatorsko-budowlane przy odbudowie zamku w Melsztynie. To będzie już ostatni etap odbudowy tej historycznej budowli. Po jego zakończeniu obiekt zostanie udostępniony turystom.

MORD planuje wznowienie egzaminów praktycznych na motocykl

2021-03-05 Wiadomości

Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnowie planuje wznowienie egzaminów praktycznych na kategorie motocyklowe. Jeżeli pogoda pozwoli, przy zachowaniu reżimu sanitarnego, mogłyby się odbywać od drugiej połowy marca. Na razie będą się rozpoczynały o godz. 11.

Tarnów nie straci dworca autobusowego? Prezydent Ciepiela: "Dworzec powinien być własnością publiczną. Podjąłem starania"

2021-03-04 Wiadomości

Po tym jak prywatny właściciel dworca autobusowego wypowiedział przewoźnikom umowy najmu, Tarnów stracił ważny punkt na komunikacyjnej mapie miasta. Prezydent Ciepiela postanowił działać. W pierwszej kolejności chce przyjąć plan zagospodarowania przestrzennego dla tego terenu, który obligowałby właściciela do utrzymana dotychczasowej funkcji dworca. Jeżeli to nie pomoże, będzie interweniował u marszałka.

Mija rok od potwierdzenia pierwszego przypadku koronawirusa w Polsce

2021-03-04 Wiadomości

4 marca mija rok odkąd wykryto w Polsce pierwszy przypadek koronawirusa SARS-CoV-2. Od tego czasu zakażenie potwierdzono u ponad 1 mln 735 tys. osób, z których 44 360 zmarło.

Uczniowie tarnowskiego "Ogrodnika" zaprojektowali park w Tarnowcu

2021-03-04 Wiadomości

Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomiczno - Ogrodnicznych w Tarnowie podczas zajęć praktycznych zaprojektowali koncepcję parku przy Orliku w Tarnowcu. - Najpierw, jesienią oglądaliśmy to miejsce, a teraz powstał projekt, który będzie realizowany lada chwila. Samorząd zakupi zaproponowane przez uczniów drzewa i krzewy, a młodzi ludzie pomogą w ich nasadzeniach – mówi pełniący obowiązki dyrektora, tarnowskiego "Ogrodnika", Robert Kozioł.

Rośnie liczba zakażeń koronawirusem w Tarnowie

2021-03-03 Wiadomości

Badania potwierdziły zakażenie koronawirusem u 1272 Małopolan, w naszym regionie najwięcej odnotowano ich w Tarnowie.