Z tej kategorii
Na stawie w parku na "Piaskówce" pojawi się pływająca fontanna

2019-10-19 Wiadomości

Jak informuje magistrat, na przełomie października i listopada w parku na „Piaskówce” pojawi się fontanna pływająca. O to, by tego typu urządzenie zostało zamontowane w tamtejszym stawie, wnioskowała Rada Osiedla „Piaskówka”.

Ewakuacja szkoły w Tuchowie. Uczeń rozpylił gaz pieprzowy

2019-10-18 Wiadomości

610 osób zostało ewakuowanych z podstawówki w Tuchowie po tym, jak jeden z uczniów rozpylił w budynku gaz pieprzowy. Nikt nie trafił do szpitala, kilka osób skarżyło się jednak na drapanie w gardle, ból głowy i kłopoty z oddychaniem.

Pomysł na weekend

2019-10-18 Wiadomości

Nie masz żadnych planów na weekend? Nie wiesz, czy coś ciekawego dzieje się w mieście i okolicach? Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka propozycji.

Zabytkowy Pałac Dąmbskich w Wojniczu zdewastowany przez wandali

2019-10-18 Wiadomości

Neogotycki XIX- wieczny Pałac Dąmbskich mógłby być perełką Wojnicza, jest jednak ruiną, z której remontem gmina od lat nie może dać sobie rady. Ostatnio dorwali się do niego wandale. Rozbili szyby i pobazgrali ściany budynku. Sprawa została zgłoszona na policję, jednak lokalne władze wciąż nie mają pomysłu, co zrobić z zabytkowym obiektem.

Miasto kupiło defibrylator. Będzie dostępny w kościele Miłosierdzia Bożego przy Klikowskiej

2019-10-17 Wiadomości

Miasto zakupiło kolejny defibrylator AED. Sprzęt ratujący życie jest dostępny w kościele Miłosierdzia Bożego przy ul. Klikowskiej.

Protestowali pod biurem PiS przeciwko ustawie "Stop pedofilii"

2019-10-17 Wiadomości

W środę, w czasie gdy w Warszawie trwały obrady Sejmu i rozpatrywanie obywatelskiego projektu „Stop pedofilii”, w Tarnowie pod biurem PiS przy ul. Rybnej kilkanaście osób związanych głównie z Lewicą i KOD-em, pikietowało przeciwko jego założeniom. Uważają, że projekt wymierzony jest w edukatorów seksualnych, którym za nauczanie o ludzkim życiu erotycznym ma grozić więzienie. Protesty pod hasłem "Jesień Średniowiecza" odbyły się również w innych polskich miastach: Kielcach, Poznaniu, Lublinie czy Wrocławiu.

Uważaj na oszustwa "na ZUS". Zakład ostrzega przed fałszywymi mailami

2019-10-17 Wiadomości

Zakład Ubezpieczeń Społecznych apeluje do swoich klientów o ostrożność przy otwieraniu i odpowiadaniu na maile, które wydają się być korespondencją z ZUS. Dokładnie zwracajmy uwagę na adres, z którego przychodzą maile.

Tarnowski policjant podejrzany o działalność w gangu i handel narkotykami

2019-10-16 Wiadomości

Policjant z tarnowskiej komendy trafił za kratki. Prokuratura postawiła mu ciężkie zarzuty. To handel narkotykami oraz udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Sprawę ujawnili inni tarnowscy policjanci, zaniepokojeni zachowaniem kolegi.