Z tej kategorii
Muzeum Okręgowe w Tarnowie i jego oddziały zapraszają również w weekendy

2021-03-05 Kultura

Dobra wiadomość dla osób chcących odwiedzić oddziały Muzeum Okręgowego w Tarnowie. Od marca obiekty będą dostępne także w weekendy.

Wystawa "Topolski Tarnów" zyskała drugie życie

2021-03-02 Kultura

Tylko do 8 marca czynna będzie niezwykła multimedialna wystawa "TOPOLSKI Tarnów. Nasze lata '90". Ekspozycja, którą wypełnia blisko 1 300 wybranych fotografii autorstwa Pawła Topolskiego, stanowi wirtualną opowieść o Polsce w latach dziewięćdziesiątych XX w. na przykładzie Tarnowa. Polska tamtych lat to szczególny okres w dziejach naszej ojczyzny. Początki kształtowania się państwa po upadku komunizmu. To czas przywracania normalności, ale także czas dynamicznych zmian i tworzenia samorządu lokalnego.

Najlepsze zdjęcia w sieci na wystawie plenerowej przy Centrum Sztuki Mościce

2021-03-01 Kultura

Kilkadziesiąt wyjątkowych zdjęć z dziewiątej edycji konkursu Fotoferia International Exhibition można oglądać na wystawie plenerowej przy Centrum Sztuki Mościce. Ekspozycja będzie dostępna do 31 marca.

Antygrawitacja w BWA

2021-02-25 Kultura

"Antygrawitacja" to tytuł zbiorowej wystawy inspirowanej science fiction, fizyką i kosmologią, którą już wkrótce będzie można oglądać w Biurze Wystaw Artystycznych w Tarnowie. Wernisaż odbędzie się jednak w formule online - 5 marca o godz. 18.30 na kanale YouTube BWA.

Mieszkańcy stworzą wyjątkową wystawę. Poszukiwane wspomnienia i stare fotografie Mościc

2021-02-22 Kultura

W Centrum Sztuki Mościce trwają przygotowania do uczczenia 91. urodzin Mościc. W planach jest wystawa plenerowa i pamiątkowa publikacja. W związku z tym instytucja zwraca się do mieszkańców z prośbą o pomoc w zebraniu archiwalnych zdjęć i wspomnień dotyczących tej przyfabrycznej dzielnicy.

W Tarnowie znów zabrzmiała muzyka na żywo. Koncert Janusza Radka

2021-02-21 Kultura

Po kilkumiesięcznej przerwie, w Tarnowie znów można było posłuchać muzyki na żywo. Chętnych nie brakowało. Bilety na sobotni koncert Janusza Radka w kinie Marzenie rozeszły się na pniu.

Muzeum Okręgowe ma kolejny fragment Panoramy Siedmiogrodzkiej

2021-02-19 Kultura

Muzeum Okręgowe w Tarnowie weszło w posiadanie kolejnej części Panoramy Siedmiogrodzkiej. Tym razem udało się pozyskać fragment przedstawiający huzara na koniu, jadącego w pobliżu orszaku generała Bema.

Kultowe Relaksy, pudełko po Ptasim Mleczku, gramofon “Bambino”... Wystawa dizajnu sprzed lat jeszcze tylko przez kilka dni

2021-02-18 Kultura

Jeszcze tylko do niedzieli w tarnowskim Biurze Wystaw Artystycznych można obejrzeć wystawę „Elementarz polskiego dizajnu”, która prezentuje 100 kultowych przykładów polskiego wzornictwa.