Z tej kategorii
Kino Cinema3D jednak nadal zamknięte

2020-07-03 Kultura

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, kino Cinema3D nie zostanie otwarte 3 lipca. Zarząd sieci poinformował, że powodem decyzji jest przesunięcie premier filmowych.

Zbliża się 8. Festiwal Muzyki Emanacje

2020-07-02 Kultura

8. Festiwal Muzyki Emanacje odbędzie się w roku 2020 w wyjątkowej odsłonie. Lusławice zostaną odkryte na nowo poprzez niekonwencjonalną przestrzeń (także tą wirtualną), poszerzoną ofertę oraz – tradycyjnie – spotkania ze wspaniałymi wykonawcami. Przede wszystkim jednak oddany zostanie hołd pamięci Krzysztofa Pendereckiego, wielkiego Polaka, patrona i twórcy Europejskiego Centrum Muzyki.

Kamil Kukla zdobywcą Grand Prix VII Salonu BWA

2020-06-29 Kultura

Kamil Kukla otrzymał nagrodę Grand Prix VII Salonu BWA. Jury doceniło artystę za obraz „OOLA”.

"Dalekosiężni" w Centrum Sztuki Mościce

2020-06-29 Kultura

W sobotę w Centrum sztuki Mościce odbył się festiwal "Dalekosiężni – letnie spotkania podróżników". Tradycyjnie była to okazja do wysłuchania niezwykłych opowieści zaproszonych gości i wzajemnego inspirowania się do aktywnego spędzenia urlopu.

Jarek Tucki Trio zagrał w amfiteatrze

2020-06-27 Kultura

W piątkowy wieczór na deskach amfiteatru po raz kolejny wystąpił Jarek Tucki. Tym razem wykonał przede wszystkim autorskie kompozycje. Muzykowi towarzyszyli Łukasz Wełna (gitara), Grzegorz Nosek (bas), Piotr Niedojadło (piano) i Bartek Roju Rojek (perkusja).

Kino Cinema3D otwiera się po przerwie. Kiedy pierwszy seans?

2020-06-24 Kultura

W piątek, 3 lipca w kinie sieci Cinema3D odbędą się pierwsze seanse filmowe. Przyjemny i bezproblemowy udział w projekcji filmów ma zapewnić przygotowane zaplecze sanitarne.

Kino Millennium wraca do gry. Pierwsze seanse już w piątek

2020-06-16 Kultura

Po trzech miesiącach przerwy spowodowanej pandemią, kino Millennium znów otwiera się dla widzów. Na dobry początek zobaczymy hiszpański film o tematyce religijnej "Najświętsze serce" oraz lekką, łatwą i przyjemną komedię "Zawód: kobieciarz".

Jarek Tucki feat. S.M. Rock. Koncert w amfiteatrze

2020-06-14 Kultura

W sobotę w Amfiteatrze Letnim odbył się kolejny koncert. Tym razem na scenie wystąpił wokalista i gitarzysta Jarek Tucki, a u jego boku zagrali nauczyciele S.M.Rock.