Ferie 2018 w Tarnowie

Sportowy program ferii 2018: KLIKNIJ TUTAJ

TARNÓW

  • Biuro Wystaw Artystycznych 

12-16.02.2018, poniedziałek-piątek, g. 12:00-13:00

ul. Słowackiego 1

prowadzenie: Aleksandra Kubisztal

wiek: 6-8 lat

czas trwania: 1 godz.

wstęp: 25 zł (za całość warsztatów)

zapisy: kubisztal@bwa.tarnow.pl

Jak dzieci mogą odpoczywać w ferie? Najlepiej twórczo! Jeśli w czasie przerwy zimowej nie wyjeżdżacie z miasta, możecie wybrać się do świata sztuki w Biurze Wystaw Artystycznych w Tarnowie! Podczas zajęć będziemy codziennie zajmować się innym tematem i stosować różne materiały plastyczne. Każdego dnia zajęcia będą eksperymentem w różnych technikach, między innymi: konstruowania, wycinania, wyklejania i malowania.

Drodzy Rodzice! Czy wiecie, że zajęcia plastyczne to jeden z najlepszych sposobów, aby dziecko uczyło się kreatywności i zręczności? „Ferie w BWA" mają na celu dać uczestnikom okazję to swobodnego tworzenia w czasie wolnym od szkoły. Dlatego oprócz przygotowanych tematów, dzieci zrealizują także swoje indywidualne pomysły.

Informacja dla rodziców i opiekunów:

Udział dziecka w warsztatach jest równoznaczny ze zgodą na wykorzystanie zdjęć z wizerunkiem dziecka oraz jego prac wykonanych podczas warsztatów, na stronie internetowej Biura Wystaw Artystycznych w Tarnowie, profilach internetowych zarządzanych przez BWA oraz w mediach, w celu informacji i promocji BWA.
Prosimy o nieprzynoszenie na warsztaty jedzenia oraz o informowanie o ewentualnej chorobie dziecka (np. cukrzycy).

  • Centrum Sztuki Mościce 

Rodzinne fotografowanie to z kolei ciekawa propozycja Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie, do którego w ferie będzie można przyjść wraz z rodzicami, babcią czy dziadkiem, aby wspólnie uczyć się trudnej sztuki fotografowania. A zadań będzie co niemiara, w tym chociażby wspólne wywoływanie zdjęć w ciemni, aranżacja profesjonalnego studia fotograficznego czy stylizowanej sesji zdjęciowej. Do tego spotkania z profesjonalnymi fotografami chociażby na temat tego jak obrabiać zdjęcia za pomocą profesjonalnych programów komputerowych.

A wiadomo przecież, że ferie przyjemnie jest spędzić z kimś bliskim i... to nieprawda, że z rodziną najlepiej wychodzi się tylko na zdjęciach!

  • Zimowe ferie w Solskim

Rozśpiewane ferie to propozycja dla dzieci w wieku od 7 do 11 lat. Przygotują i poprowadzą je muzycy Sławomir Ramian i Piotr Niedojadło oraz pedagog Edyta Kożuch. W trakcie zajęć najważniejsza będzie dobra zabawa, w grupie rówieśników, ze znanymi i lubianymi, bajkowymi melodiami. A w to wszystko, wplecione zostaną różnorakie zadania, takie jak rozśpiewki, praca z głosem, analiza tekstu piosenki, ruch sceniczny, praca z akompaniatorem, które pozwolą na przygotowanie „Bajkowego koncertu” dla rodzin uczestników. Zapisy i szczegółowe informacje pod numerem telefonu 14 688 32 87, 784 976 025

  • Kreatywna Akademia Zimowa

Podczas rozpoczynających się za trzy tygodnie ferii zimowych, uczniowie tarnowskich szkół podstawowych będą mogli wziąć udział w zajęciach Kreatywnej Akademii Zimowej, organizowanych przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną. Ilość miejsc jest ograniczona, w związku z tym o przyjęciu do Akademii decyduje kolejność zgłoszeń. Szczegółowe informacje uzyskać można w sekretariacie Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej przy ul. Brodzińskiego 14 (I piętro) oraz pod numerem telefonu 655-99-95.

  • Biblioteka Publiczna 

„Tarnów - szlakiem tajemnic i ciekawostek”
W trakcie bibliotecznych spotkań poznamy historię i różne tajemnice naszego rodzinnego miasta Tarnowa. 
Dział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Staszica 6, poniedziałki, środy, piątki, godz. 11.00 - 12.00

„Randka w ciemno… z książką, czyli 14 tajemniczych książek na 14 lutego”
Na każdego czytelnika, który tego dnia odwiedzi Dział dla Dzieci i Młodzieży będą czekały tajemnicze, owinięte w szary papier, ozdobione czerwonymi serduszkami pozycje książkowe. Chętni będą mogli rozpakować książki dopiero w domu. Mamy nadzieję, że ta randka z książką będzie udana.
Dział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Staszica 6, 14 lutego, w godzinach pracy działu.

„Wszystko… GRA”
Gry planszowe w bibliotece. Oferta skierowana do dzieci, młodzieży i całych rodzin. 
Filia nr 1, ul. Gumniska 28, poniedziałki, wtorki, czwartki, godz. 10.00-14.00; 
środy, piątki, godz. 10.00 – 16.00

„W krainie uśmiechniętej książki”
Głośne czytanie, gry i zabawy dla najmłodszych. 
Filia nr 1, ul. Gumniska 28, środy, piątki, godz. 11.00 – 14.00

„Zimowe figurki modelinowe”
Zajęcia plastyczne z wykorzystaniem modeliny. 
Filia nr 1, ul. Gumniska 28, wtorki, czwartki, godz. 14.00 – 16.00

„Najpiękniejsza zimowa widokówka”
Zajęcia plastyczne dla dzieci i młodzieży (7 – 14 lat), zakończone mini-konkursem plastycznym z nagrodami. 
Filia nr 1, ul. Gumniska 28, 23 lutego, godz. 11.00 – 14.00

„Zimowe fantazje” 
Zajęcia plastyczne dla dzieci z wykorzystaniem techniki origami i collage. 
Filia nr 5, ul. Ks. Bajdy 27, poniedziałki, czwartki, godz. 9.30 – 10.30 (prosimy o wcześniejsze zgłoszenie uczestnictwa, tel. 14 656 09 60)

„W krainie gier i zabaw” 
Gry planszowe, układanki edukacyjne, puzzle, gry multimedialne. 
Filia nr 5, ul. Ks. Bajdy 27, wtorki, piątki, godz. 11.00 – 12.00

„Ferie biblioteczne – gry i zabawy bajeczne”
Rebusy, krzyżówki, łamigłówki tematycznie związane z feriami, zimą i biblioteką. Gry i zabawy będą powiązane z literaturą - bajką i baśnią, dobraną do wieku dzieci. 
Filia nr 8, ul. Traugutta 1, 13 – 16 lutego, godz. 10.00 – 12.00

„Z biblioteką weselej!”
Blok zabaw plastycznych inspirowanych bajkami i opowiadaniami o tematyce zimowej. Pokażemy jak twórczo, ciekawie i mądrze wykorzystać czas wolny. Będziemy wykonywać przedmioty z masy solnej i masy papierowej, a jako podsumowanie zajęć zrobimy wspólnie dużą biblioteczną maskotkę.
Filia nr 9, ul. Krzyska 116, wtorki, środy, czwartki, piątki, godz. 11.00 - 12.30

„O(graj) bibliotekarza!”
Jeśli o kurach wiesz wszystko, jeśli znasz się na recyklingu, a wiadomości o Polsce masz w najmniejszym palcu, to przyjdź na pojedynek z bibliotekarzem.  
Filia nr 12, ul. Klikowska 6, 14 i 21 lutego, godz. 12.00

Puzzlomania
Każdego dnia, o każdej porze, kiedy tylko otwarta jest Filia nr 12, zapraszamy wszystkich, którzy lubią układać puzzle. W widocznym miejscu wystawiony będzie stolik, a na nim części układanki. Każdy może się zatrzymać i ułożyć puzzle.
Filia nr 12, ul. Klikowska 6, codziennie w godzinach pracy filii

„Wygrać olimpiadę” 
Gry planszowe, dzięki którym dzieci będą mogły rywalizować w różnych dyscyplinach olimpijskich.
Filia nr 18, ul. Romanowicza 38B, wtorek i czwartek godz.: 11.00 – 12.00