Z tej kategorii
Tarnowscy wspinacze przywieźli z Mistrzostw Polski worek medali

2021-07-20 Sport

Aż sześć medali przywieźli tarnowscy zawodnicy z Mistrzostw Polski seniorów we wspinaczce sportowej, które w weekend odbyły się w Gliwicach. W konkurencji na czas całe podium padło łupem naszych sprinterów. Doskonale spisała się też Daria Nawój z KS Sportiva, która wywalczyła wicemistrzostwo Polski seniorek we wspinaczkowym trójboju olimpijskim – konkurencji, która za niespełna trzy tygodnie zadebiutuje podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

Zawody Titans Street Cross

2021-07-18 Sport

W sobotę przy Centrum Handlowym "Echo" rozegrane zostały zawody Titans Street Cross. Uczestnicy rywalizowali na krótkim torze sprawnościowym (ok. 70 - 100 m), obejmującym klasyczne ćwiczenia crossfitowe - aeorobowe, gimnastyczne i siłowe. Obejrzyjcie naszą fotorelację.

Akademicy PWSZ Tarnów znów najlepsi w Polsce

2021-07-15 Sport

Klub Uczelniany AZS Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie trzeci rok z rzędu wygrał klasyfikację generalną Akademickich Mistrzostw Polski wśród wyższych szkół zawodowych. Uczelnia zgromadziła łącznie 613 punktów, wyprzedzając sklasyfikowaną na drugim miejscu Nysę o 246 oczek.

Katarzyna Wilk i Emil Drabik triumfatorami VIII Biegu na Zamek po Miecz Spycymira

2021-07-12 Sport

Siedemdziesiąt jeden osób dobiegło do mety VIII Biegu na Zamek po Miecz Spycymira. Trasa zawodów wiodła z Parku Biegowego „Marcinka” na ruiny zamku na Górze św. Marcina, a najszybciej pokonali ją Emil Drabik z Mszany Dolnej oraz Katarzyna Wilk z Pleśnej.

Kolejny Japończyk w Grupie Azoty SPR Tarnów

2021-07-06 Sport

Do drużyny Grupy Azoty SPR Tarnów dołączy kolejny zawodnik z Japonii. 30-letni Keisuke Matsuura w drużynie będzie rywalizował z Rennosuke Tokudą na pozycji prawego rozgrywającego.

Oskar Szalecki ponownie z medalem Pucharu Europy

2021-06-30 Sport

Zawodnik KS Sportiva, Oskar Szalecki, ponownie wywalczył brązowy medal w Pucharze Europy Juniorów we wspinaczce na czas. Podopieczny mistrzyni wspinaczki Edyty Ropek podczas trzeciej edycji pucharu, która odbyła się w austriackim Gaflenz, po raz kolejny stanął na podium europejskiej rywalizacji.

Wysokie zwycięstwo i awans piłkarzy Unii Tarnów do III ligi

2021-06-29 Sport

W środę na stadionie Miejskim w Tarnowie- Mościcach zespół ZKS Unia Tarnów rozegrał rewanżowy mecz barażowy o awans do III ligi piłki nożnej mężczyzn. Rywalem tarnowian była drużyna Wiślanie Jaśkowice. W pierwszym spotkaniu, rozegranym w Skawinie, piłkarze Unii ulegli drużynie z Jaśkowic 2:1.

Piłkarze Błękitnych zwycięstwem przypieczętowali awans do A klasy

2021-06-27 Sport

W niedzielę na stadionie Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Piłsudskiego piłkarze Błękitnych 1947 rozegrali ostatni w tym sezonie ligowy mecz. Ich rywalem był zespół KS Łękawica. W pierwszej rundzie tarnowianie pokonali piłkarzy z Łękawicy 2:1.