Z tej kategorii
Weekend z Tomaszem Tomaszewskim w TCK

2022-10-05 Kultura

Tarnowskie Centrum Kultury zaprasza na spotkanie autorskie z Tomaszem Tomaszewskim, profesjonalnym fotografem, z ponad trzydziestoletnim doświadczeniem współpracy z międzynarodowymi i polskimi tytułami prasowymi, w tym ponad dwadzieścia lat z „National Geographic Magazine”. Spotkanie odbędzie się w najbliższy piątek, 7 października o godz. 18 w Galerii TCK. Z kolei w weekend Tomaszewski poprowadzi warsztaty fotograficzne.

"Słoneczni chłopcy" z Grand Prix XXVI Festiwalu Komedii Talia

2022-10-02 Kultura

XXVI Ogólnopolski Festiwal Komedii Talia przeszedł do historii. W sobotę, 1 października, podczas gali finałowej, ogłoszono laureatów poszczególnych nagród. Grand Prix zdobył spektakl „Słoneczni chłopcy" w reżyserii Marcina Hycnara z Och Teatru z Warszawy.

"Niepamięć". Ostatni konkursowy spektakl na Festiwalu Komedii Talia. W sobotę poznamy laureatów

2022-09-30 Kultura

W piątek na Dużej Scenie Teatru im. L. Solskiego odbył się pokaz ostatniego spektaklu konkursowego XXVI Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii Talia. Widzowie obejrzeli przewrotną, zaskakującą i pełną błyskotliwych dialogów tragikomedię "Niepamięć" Marka Modzelewskiego w reż. Piotra Ratajczaka. Sztuka stworzona została we współpracy warszawskiej Fundacji Garnizon Sztuki oraz Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi.

Półmetek Talii za nami. Zobacz zdjęcia z "Kolacji dla głupca"

2022-09-29 Kultura

XXVI Ogólnopolski Festiwal Komedii Talia osiągnął półmetek. W środę na scenie Centrum Sztuki Mościce Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie zaprezentował spektakl konkursowy „Kolacja dla głupca”w reż. Marcina Sławińskiego na podstawie komedii francuskiego pisarza Francisa Vebera.

Kolejna szansa, by wygrać zaproszenie na Festiwal Komedii "Talia". Ktoś chętny na „Kolację dla głupca”?

2022-09-25 Kultura

W tarnowskim Teatrze im. Ludwika Solskiego trwa XXVI Ogólnopolski Festiwal Komedii Talia. Na dzisiaj zaplanowano dwa spektakle konkursowe. O godz. 17 i 20 na scenie przy Mickiewicza 4 będzie można obejrzeć widowiskową i dynamiczną komedię "Niespodzianka" Pierre'a Sauvila w reż. Emiliana Kamińskiego (Teatr Kamienica), natomiast o godz. 20 w Centrum Sztuki Mościce zaprezentowany zostanie spektakl "Biesiada u Hrabiny Kotłubaj" Witolda Gombrowicza w adaptacji Jana Bończy Szabłowskiego i reż. Magdaleny Piekorz (Fundacja Republika Marzeń). Z kolei w środę o godz. 19 Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie przedstawi na scenie CSM sztukę „Kolacja dla głupca” Francisa Vebera w reż. Marcina Sławińskiego. Możecie u nas wygrać podwójne zaproszenie na to wydarzenie.

W Tarnowie rozpoczął się XXVI Festiwal Komedii Talia

2022-09-25 Kultura

Od 24 września przez siedem dni Tarnów będzie polską stolicą komedii. W Teatrze im. Ludwika Solskiego rozpoczął się XXVI Festiwal Komedii Talia. Wydarzenie zainaugurował spektakl konkursowy tarnowskiego teatru „Zimowy pogrzeb” Hanocha Levina w reż. Filipa Kowalczyka. Przez cały czas trwania festiwalu, w foyer teatru można oglądać także prace autorstwa znanego rysownika i satyryka, Andrzeja Mleczki.

Rozdajemy kolejne bilety na "Talię". Wybierz się na "Biesiadę u Hrabiny Kotłubaj"

2022-09-22 Kultura

Do wygrania kolejne bilety na Ogólnopolski Festiwal Komedii Talia. Tym razem na spektakl "Biesiada u Hrabiny Kotłubaj" Witolda Gombrowicza w adaptacji Jana Bończy Szabłowskiego i reżyserii Magdaleny Piekorz. Sztuka będzie prezentowana w Centrum Sztuki Mościce w poniedziałek, 26 września, o godz. 20.

Spektakl "Zimowy pogrzeb" otworzy XXVI Ogólnopolski Festiwal Komedii Talia

2022-09-21 Kultura

Zbliża się XXVI Ogólnopolski Festiwal Komedii Talia. W programie imprezy jest sześć spektakli konkursowych, wystawa prac Andrzeja Mleczki oraz koncert Stanisławy Celińskiej. Wydarzenie zainauguruje w najbliższą sobotę najnowsza premiera Teatru Solskiego "Zimowy pogrzeb". Dla jednego szczęśliwca mamy dwuosobowe zaproszenie na sztukę.