Z tej kategorii
XVII Bieg Sanguszków już w najbliższą sobotę

2021-06-23 Sport

W najbliższą sobotę, 26 czerwca odbędzie się XVII Bieg Sanguszków. Program imprezy przewiduje biegi dla dzieci i młodzieży oraz bieg główny na dystansie 10 kilometrów. Ich start i meta umiejscowione będą w parku Sanguszków.

Biegacze uczcili pamięć żołnierzy wyklętych

2021-06-19 Sport

W piątek wieczorem z boiska LKS Wierzchosławice-Ostrów wystartował przełożony z marca VI Nocny Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych im. cc. płk. Adama Boryczki. Tegoroczne wydarzenie składało się z dwóch części – przemarszu Nordic Walking na 4,6 km oraz biegu na 10,311 km, symbolizującego liczbę dni, które upłynęły od dnia 06.09.1939 r., kiedy to Adam Boryczka, późniejszy Cichociemny, wyszedł z rodzinnego domu w Wierzchosławicach na wojnę, do dnia 29.11.1967, w którym opuścił komunistyczne więzienie.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza wraca do ekstraklasy

2021-06-13 Sport

W ostatnim spotkaniu o punkty Fortuna 1 ligi w sezonie 2020/2021, piłkarze z Niecieczy zmierzyli się z drużyną Stomilu Olsztyn. W rundzie jesiennej gospodarze pokonali zespół z Olsztyna 4:1. Przed tym meczem niecieczanom brakowało tylko jednego punktu, by awansować do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Młode siatkarki walczą o Puchar Małgorzaty Glinki

2021-06-12 Sport

Ponad 150 dziewczynek z roczników 2009 i młodszych walczy w hali I Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie o Puchar Małgorzaty Glinki.

Turniej plażowej piłki ręcznej na Kantorii

2021-06-12 Sport

W Centrum Wypoczynku i Rekreacji „Kantoria" rozpoczęły się dwudniowe turnieje przygotowawcze Mistrzostw Małopolski w Piłce Ręcznej Plażowej 2021. W sobotę w kategoriach młodzik, junior młodszy, junior rywalizują chłopcy, natomiast w niedzielę dziewczęta. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela.

Limanovia ponownie lepsza od Metalu

2021-06-09 Sport

Kolejne spotkanie w grupie mistrzowskiej rozgrywek IV ligi piłki nożnej mężczyzn rozegrali piłkarze Metalu Tarnów. Tym razem przeciwnikiem tarnowian był notowany o 3 miejsca wyżej w ligowej tabeli zespół Limanovii z Limanowej. W pierwszym spotkaniu tych drużyn lepsza była ekipa Limanovii, która pokonała Metal 5:0.

Otwarte Lekkoatletyczne Mistrzostwa Tarnowa

2021-06-07 Sport

W niedzielę na stadionie TOSiR przy ul. Piłsudskiego odbyły się kolejne zawody lekkoatletyczne organizowane przez Małopolski Związek Lekkiej Atletyki, KU AZS PWSZ Tarnów oraz Tarnowski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Tym razem lekkoatleci rywalizowali w 5. Otwartych Mistrzostwach Tarnowa i Małopolskim Mitingu Lekkoatletycznym „I ty możesz zostać mistrzem".

VIII Mistrzostwa Małopolski w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi

2021-06-07 Sport

W niedzielę w stadninie koni w Klikowej odbyły się VIII Mistrzostwa Małopolski w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi. Impreza rozpoczęła się o godzinie 10 konkursem ujeżdżenia, następnie zawodnicy rywalizowali w maratonie kombinowanym, a na zakończenie odbył się Amatorski Konkurs Zręczności Powożenia Zaprzęgami Konnymi.