Narty

Narciarskie początki

Jeśli nigdy wcześniej nie miałeś/aś do czynienia z jazdą na nartach. Daj sobie trochę czasu na rozsądne podjęcie decyzji, czy to jest sport dla Ciebie. Zaczynając swoją przygodę z narciarstwem, czy też jazdą na snowboardzie warto zdecydować się na opcję wypożyczenia sprzętu. Każda stacja narciarska ma w swojej ofercie taką możliwość. Dodatkowo polecamy lekcję nauki z profesjonalnym instruktorem, ponieważ bez odpowiedniego podejścia do nauki możemy się szybko zniechęcić.

Kolejną opcją dla początkujących jest zakup „używek”. których cena uzależniona jest od stanu, w jakim zostały pozostawione przez poprzedniego właściciela. Zdąża się, że napotkać można niemal nowe modele, używane tylko przez rok, a później zamienione na te, z aktualnej serii. Co ciekawe ceny spadają niekiedy nawet o połowę, a dokładając do tego, że przeważnie są stosowane przez bardzo dobrych narciarzy, to ich poziom wyeksploatowania jest bardzo niewielki. Generalnie ceny używek wahają się w granicach od 100 - 400 zł.

Zakup pierwszego sprzętu

Gdy już złapaliśmy bakcyla i zdecydujemy się trenować na poważnie, warto pomyśleć o zakupie własnego sprzętu. Zmotywuje nas to również do częstszego trenowania. Najważniejsze jest ustalenie przeznaczenia sprzętu, zarówno na obecną chwilę, jak również na przyszłość. Klasa twardości, w której wyższy numer oznacza bardziej profesjonalne przeznaczenie, określa zakres umiejętności koniecznych do dobrego wykorzystania danego modelu. Nie ma sensu kupować najdroższego sprzętu, dla osób początkujących, kiedy wiemy, że nie jesteśmy na tak dobrym poziomie przygotowania sportowego.
Obecnie w sklepach spotyka się już tylko, albo prawie tylko narty carvingowe lub półcarvingowe, większość wyposażona już jest w wiązania narciarskie. Natomiast wszystkie przeznaczone są do jazdy w dowolnym stylu, co przyczynia się do dużej uniwersalności sprzętu. Spotkać się można z określeniem tego typu modeli, jako narty slalomowe, przeznaczone do jazdy w bardzo różnych warunkach na stoku. Różnica w wielkości wytaliowania narty określa wielkość promienia skrętu danego modelu, co jest niezmiernie istotne przy bardzo krętych trasach narciarskich. Przedziały cenowe wahają się od kilkuset do kilku tysięcy złotych.

Najbardziej wprawieni w szusowanie nie tylko po wyznaczonych szlakach, muszą poświęcić na zakupy zdecydowanie większe środki, niż początkujący. Ceny w zależności od modelu i ewentualnych koncesji FIS, dzięki czemu można brać udział w profesjonalnych wyścigach. Takie modele przeważnie nie posiadają w zestawie wiązań. Te są dobierane indywidualne, w zależności od przeznaczenia (około 1000 zł).

Lubinka

Na terenie Lubinki usytuowany 700 metrowy wyciąg talerzykowy. Różnica wzniesień wynosi 135,70 metrów.  Przy nim powstały dwie trasy zjazdowe. Pierwsza jest 750 metrowa, miejscami zjazd jest naprawdę dynamiczny. Jest ona średnio trudna, dobrze na niej będą się czuć doświadczeni narciarze i snowboardziści. Druga trasa jest o wiele krótsza, ma ona 100 metrów. Jest ona łagodna, dostosowana do potrzeb najmłodszych i początkujących miłośników jazdy na „deskach”.

By zapewnić wszystkim gościom Lubinki jak najlepsze warunki do jazdy, cały stok jest sztucznie naśnieżany i ratrakowany. Jazdę na nartach i snowboardzie w godzinach wieczornych umożliwia oświetlenie tras. Przy dolnej stacji wyciągu dla osób nieposiadających własnego sprzętu powstała wypożyczalnia nart i snowboardu oraz ski serwis.  Na osoby początkujące i chcące udoskonalić swoją technikę jazdy na nartach i snowboardzie czekają instruktorzy ze szkółki narciarskiej.

Stacja zapewnia szkolenia dla dzieci w okresie ferii:

- Grupy dzieci 4-6 osób: 8 - 10, 10 - 12 lat

- Szkolenia z instruktorem od poniedziałku do piątku (2 godz. dziennie)

- Cena za 5 dni szkolenia 300 zł.

Ceny karnetów:

- Duży wyciąg 30 zł - 75 zł.

- Mały wyciąg 13 zł - 16 zł

Godziny otwarcia: pn-czw 10-18, pt 10-19, sb-nd 9-19

Rezerwacja lekcji: 793 677 169

Dodatkowe informacje: 14 679 93 70

Kamera live pod tym adresem 

Jurasówka

Około 35 kilometrów od Tarnowa miejscowość Siemiechów w sezonie zimowym zaprasza do siebie wszystkich miłośników zimowego szaleństwa na stoku. W tej malowniczo położonej miejscowości powstał ośrodek Jurasówka.

Narciarze i snowboardziści mogą tutaj korzystać z dwóch wyciągów narciarskich. Pierwszy wyciąg jest talerzykowy ma 350 metrów. Funkcjonują przy nim dwie trasy zjazdowe. Pierwsza ma 350 metrów, należy ona do trudnych tras. Druga ma 600 metrów dostosowana jest ona do potrzeb średnio doświadczonych i początkujących narciarzy oraz snowboardzistów. Kolejny wyciąg należy do linowych ma 120 metrów. Powstała przy nim bardzo łatwa trasa idealna do nauki jazdy i dla najmłodszych miłośników sportów zimowych. 

- Trzy trasy: trudna - dł. 350 m, średnia - dł. 600 m, łatwa - dł. 120 m,
- Dwa duże wyciągi teleskopowo-talerzykowe i jeden mały talerzykowy,
- W razie potrzeby trasy sztucznie naśnieżane,
- Trasy są oświetlone i utrzymywane ratrakiem,
- Bar gastronomiczny, duży parking,
- Przy wyciągu znajduje się wypożyczalnia sprzętu sportowego,

Ceny karnetów: 25 zł - 75 zł.

Nauka jazdy: 1 osoba 60 zł,  2 osoby 90 zł, 3 osoby 100 zł. Rezerwacja lekcji: 789 239 169 

Godziny otwarcia: codziennie od 9.00 do 21.00

Dodatkowe informacje:14 625 80 91

Kamera live pod tym adresem 

Stacja Narciarska Laskowa-Kamionna

Stacja Narciarska Laskowa-Kamionna, która ma w swojej bogatej ofercie między innymi takie atrakcje jak:

- 3 wyciągi orczykowe,

- Czteroosobowy wyciąg krzesełkowy (łączna przepustowość wyciągów - 3750 osób/h),

- Trasy dla początkujących i zaawansowanych,

- Idealne warunki narciarskie,

- Serwis narciarski,

- Wypożyczalnię nart i snowboardów,

- Sklepy z akcesoriami dla narciarzy,

- Szkołę narciarską,

- Restaurację, bar, griil-bar oraz gazdówkę na Górze Kamionna

Ceny karnetów: 45 zł - 95 zł.

Nauka jazdy: 1 osoba 80 zł - 350 zł, 2 osoby 110 zł - 475 zł, 3 osoby 130 zł - 575 zł, 4 osoby 140 zł - 625 zł.

Godziny otwarcia: Codziennie od 9.00 do 21.00

Dodatkowe informacje: 18 337 88 10, 18 337 88 11

Kamera live pod tym adresem