Unia Tarnów wygrała z Wierną Małogoszcz (WIDEO)
access_time 2014-08-14 10:18:30
W drugiej kolejce spotkań III ligi, piłkarze Unii Tarnów odnieśli zasłużone zwycięstwo w wyjazdowym meczu z Wierną Małogoszcz 2-1.
Podopieczni Michała Szymczaka przystąpili do tego pojedynku już w najsilniejszym składzie, z debiutującym 17-letnim napastnikiem, Krzysztofem Ropskim, synem byłego, wieloletniego napastnika "Jaskółek", który w latach 90-tych z powodzeniem reprezentował barwy tarnowskiej drużyny na zapleczu polskiej ekstraklasy, oraz Łukaszem Popielą, który w meczu z Wierną rozegrał już całe spotkanie. Pierwsi prowadzenie objęli tarnowianie, po bardzo dobrej akcji i asyście 17-letniego Filipa Wójcika, którego podanie wykorzystał wychowanek Jaskółek, Dawid Sojda. Druga połowa rozpoczęła się od szybkiego wyrównania gospodarzy, którzy potrzebowali zaledwie 20 sekund od rozpoczęcia drugiej odsłony, by pokonać bramkarza Unii, Łukasza Lisaka. Szybko stracona bramka podziałała na tarnowian niezwykle motywująco, jednak mimo wielu niewykorzystanych, bardzo dobrych okazji do zdobycia bramki, tarnowskim piłkarzom udało się pokonać bramkarza gospodarzy w 68 minucie, po niesamowitym uderzeniu z kilkudziesięciu metrów lewą nogą Łukasza Popieli, który nie dał najmniejszych szans Wróblewskiemu, zapewniając tarnowskiej drużynie 3 punkty. WIERNA Małogoszcz - UNIA Tarnów 1-2 (0-1) Bramki: 0-1 Sojda 22, 1-1 Jeziorski 46, 1-2 Popiela 68. WIERNA: Wróblewski - Krzeszowski, Foksa, Kołodziejczyk, Bała - Supierz (76 Stachura), Kita, Jeziorski, B.Wijas - H.Drej (39 S.Wijas), Smolarczyk. UNIA: Lisak - Jamróg, Pawlak, Witek, Węgrzyn - Sojda, Popiela, Tyl (71 Kuzdra), Wójcik (82 Kamiński) - Ropski (71 Adamski), Drozdowicz. Żółte kartki: Popiela, Lisak, Pawlak, Witek - Kita, Bała, Krzeszowski. Sędziował: Jacek Kubicki z Kielc. Widzów: 50. W najbliższą sobotę, 16 sierpnia, tarnowianie rozegrają kolejny z serii meczów na wyjeździe, tym razem z drużyną KSZO w Ostrowcu Świętokrzyskim.