Z ruchu wyłączone zostaną fragmenty ulicy Mickiewicza od skrzyżowania z ulicą Nową do ulicy Piłsudskiego oraz odcinek al. Solidarności od skrzyżowania z ul. Piłsudskiego do skrzyżowania z ulicą Nowy Świat.
Objazdy, w różnym zakresie, dotyczą następujących linii komunikacji miejskiej: 0, 3, 5, 6, 9, 14, 31, 33, 41, 44, 206, 210, 213, 222 oraz 229.
Wprowadzone zmiany w kursowaniu linii będą obowiązywać przez kilka miesięcy, do zakończenia rozbudowy. Według informacji uzyskanych od wykonawcy robót, termin zakończenia prac przewidywany jest na sierpień.
Poniżej precyzyjne trasy objazdów. Pasażerowie i wszyscy zainteresowani, nowe trasy mogą sprawdzić także na stronie Tarnowskiego Organizatora Komunalnego www.tok.tarnow.pl oraz pod zamieszczonymi poniżej linkami.
Linie 0, 3, 5, 31, 33, 41 i 44
- w kierunku do Al. Solidarności i Szujskiego będą kursować ulicami Słoneczną, Sitki, Słowackiego oraz Nowy Świat. Na trasie objazdu będzie obowiązywał przystanek przy ul. Sitki. Przystanek Mickiewicza – Poczta będzie nieczynny.
– w kierunku powrotnym trasa przejazdu od Al. Solidarności będzie przebiegać ulicami Piłsudskiego, Sitki i Słoneczną. Przystanek Al. Solidarności - Seminarium na czas robót będzie przeniesiony w rejon skrzyżowania ulic Al. Solidarności i Nowy Świat. Przystanek Al. Matki Bożej Fatimskiej – Curie będzie nieczynny.
Linie 6, 206, 213, 222 i 229
– w kierunku do Al. Solidarności i ul. Szujskiego od Al. Matki Bożej Fatimskiej autobusy w/w linii będą kursować ulicami Słoneczną, Sitki, Słowackiego oraz Nowy Świat. Na trasie objazdu będzie obowiązywał przystanek przy ul. Sitki. Przystanek Mickiewicza – Poczta będzie nieczynny.
– w kierunku powrotnym trasa przejazdu od Al. Solidarności będzie przebiegać ulicami Piłsudskiego, Sitki i Słoneczną. Przystanek Al. Solidarności - Seminarium na czas robót będzie przeniesiony w rejon skrzyżowania ulic Al. Solidarności i Nowy Świat. Dla linii 6, 206, 222 i 229 nieczynny będzie przystanek Al. Matki Bożej Fatimskiej – Curie natomiast dla linii 213 nieczynny będzie przystanek Goldhammera – PWSZ.
Linia 9
– w kierunku od ul. Lwowskiej do Al. Solidarności autobusy obsługujące linię nr 9 będą kursować ulicami Starodąbrowską, Słoneczną, Sitki, Słowackiego oraz Nowy Świat. Przystanki na trasie objazdu będą obowiązywać przystanki Słoneczna – Kościół oraz przystanek przy ul. Sitki. Przystanek Mickiewicza – Poczta będzie nieczynny.
– w kierunku powrotnym trasa przejazdu linii pozostaje bez zmian.
Linia 210
– w kierunku od ul. Lwowskiej do Al. Solidarności autobusy obsługujące linię nr 9 będą kursować ulicami Starodąbrowską, Słoneczną, Sitki, Słowackiego oraz Nowy Świat. Na trasie objazdu będą obowiązywać przystanki Słoneczna – Kościół oraz przystanek przy ul. Sitki. Przystanek Mickiewicza – Poczta będzie nieczynny.
– w kierunku powrotnym trasa przejazdu od Al. Solidarności będzie przebiegać ulicami Piłsudskiego, Sitki, Słoneczną i Starodąbrowską. Przystanek Al. Solidarności - Seminarium na czas robót będzie przeniesiony w rejon skrzyżowania ulic Al. Solidarności i Nowy Świat. Na trasie objazdu będzie dodatkowo obowiązywał przystanek Słoneczna – Fatimskiej.
Linia 14
– w kierunku od ul. Starodąbrowskiej do ul. Krakowskiej autobusy będą kursować Słoneczną, Sitki oraz Nowy Świat. Na trasie objazdu będą obowiązywać przystanki Słoneczna – Kościół oraz przystanek przy ul. Sitki. Przystanki Starodąbrowska – Szpital oraz Mickiewicza – Poczta będą pomijane na trasie linii.
– w kierunku powrotnym trasa przejazdu linii 14 od Al. Solidarności do ul. Starodąbrowskiej będzie przebiegać ulicami Piłsudskiego, Sitki i Słoneczną. Przystanek Goldhammera - PWSZ będzie nieczynny.