"Świat Tanga" - czyli koncert z wieczorem tanecznym (KONKURS)
access_time 2014-05-15 12:09:58
W piątek, 16 maja, o godz. 19:30, w Centrum Sztuki Mościce odbędzie się koncert z wieczorem tanecznym "Świat Tanga" w wykonaniu zespołu Sentido del Tango w ramach cyklu koncertów "TANGO LIFE".
Data: Piątek, 16 maja godz. 19:30 Miejsce: Przestrzeń kawiarniana w Centrum Sztuki Mościce Cena biletu: Bilety: 30 zł. Argentyńskie Tango w swej rytmiczności, dynamice i muzycznej ekspresji jest zjawiskiem wyjątkowym. Silne akcenty tanga w połączeniu z jego subtelnością, zmysłowością, często nostalgią tworzą nadzwyczaj ekspresyjny klimat, nie znajdujący odzwierciedlania w innych gatunkach i technikach tanecznych. Jego charakterystyczne kontrasty przywodzą na myśl specyficzną atmosferę pubów i klubów milongowych Buenos Aires. Tango jednak żyje nie tylko i wyłącznie na parkietach, ale także na licznych scenach koncertowych. Jego fenomen bowiem tkwi w samej niepowtarzalnej muzyce, która choć stale się zmienia, dojrzewa, ewoluuje to nieustannie wywołuje zachwyt i entuzjazm słuchaczy na całym świecie. Muzykę w takim wykonaniu proponuje zespół Sentido del Tango - łącząc brzmienia bandoneonu, fortepianu i gitary. Zespół sięga po to, co w repertuarze tangowym najlepsze: utwory dawnych mistrzów argentyńskiego tanga tanecznego oraz Tango Nuevo, wzbogacając go jednak o kompozycje własne i przedwojenne tanga polskie. W repertuarze posiada kompozycje m.in.: A. Piazzolli, C. Gardela, M. Rodrigueza, A. Villoldo, P. Kopietz, J. Petersburskiego, H. Warsa. Wykonania zespołu Sentido del Tango to spektakle muzyczne, koncerty i Milongi kierowane zarówno do koneserów tanga jak i do tych, którzy pierwszy krok do „Świata Tanga” mają jeszcze przed sobą. Gabriela Machowska-Kopietz – muzyk i pedagog. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu i kameralistyki fortepianowej oraz absolwentka Instytutu Muzykologii Uniwersytetu Warszawskiego. Studiowała również w Conservatoire Royal de Bruxelles w Belgii. Współpracowała m.in. z The Jacques Thibaut String Trio oraz The Talich String Quartet. Piotr Kopietz – muzyk, aranżer i kompozytor. Absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie akordeonu. Studiował ponadto w Universität für Musik und darstellende Kunst Graz w Austrii. Jest stypendystą Ministra Kultury RP. Należy do grona kilku muzyków w Polsce koncertujących bandoneonie oraz jedynym na francuskiej akordinie. Mateusz Szemraj – muzyk - gitarzysta, lutnista. Gra na różnego rodzaju instrumentach strunowych, głównie szarpanych. Wykonuje muzykę filmową i teatralną. Studiował w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Laureat kilku ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów gitarowych oraz dwukrotny stypendysta Ministra Kultury i Sztuki. W trakcie koncertu zatańczą Andrzej Bernaś i Justyna Jędrzejewska, którzy przed koncertem zapraszają na pierwszą część lekcji tanga!
Dla czytelników portalu Tarnow.net.pl mamy 1 podwójne zaproszenie na "Świat Tanga" Każdy, kto prześle w terminie do dzisiaj (czwartek), do godz. 17:00, na adres konkurs@tarnow.net.pl, swoje imię i nazwisko oraz nr tel. i adres e-mail weźmie udział w losowaniu zaproszenia. W temacie wiadomości należy wpisać: "Świat Tanga".
Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A