Przegrana Unii z Porońcem Poronin (WIDEO)
access_time 2014-05-30 10:08:21
W trzydziestej drugiej kolejce spotkań III ligi, piłkarze tarnowskiej Unii, po dwóch kolejnych zwycięstwach w lidze w Libiążu i na własnym boisku z Nidą Pińczów, udali się na najdalszy ligowy wyjazd do Zakopanego, gdzie swoje mecze rozgrywa drużyna Porońca Poronin.
PORONIEC Poronin - UNIA Tarnów 2-1 (0-1) Bramki: 0-1 Drozdowicz 13, 1-1 Chrobak 80, 2-1 Lichacz 82. W 19 minucie meczu Łukasz Kazik nie wykorzystał rzutu karnego. PORONIEC: Juszczyk - Piszczek, Bartos, Prokop, Kępa - Nowobilski, Stopka (59 Zasadni), Chrobak, Waksmundzki (86 Gogola) - Folwarski, Grela (71 Lichacz). UNIA: Lisak - Jamróg (46 Adamski), Mikołajczyk, Więcek, Pawlak - Sojda, Tyl, Kazik (85 Kamiński), Ślęzak (83 Kuzdra) , Wójcik (62 Świątek) - Drozdowicz. Żółte kartki: Chrobak, Piszczek - Jamróg, Pawlak, Kazik. Sędziował: Paweł Kupczak z Nowego Sącza. Widzów: 100 Pojedynek ten miał dużą wagę w szczególności dla gospodarzy, którzy wciąż walczą o utrzymanie w III lidze, a do pojedynku z Unią przystąpili m.in. bez kontuzjowanych Macieja Żurawskiego czy Rafała Gadziny. Początek meczu należał do tarnowskich "Jaskółek", którzy dość szybko, bo już w 13 minucie meczu objęli prowadzenia, po bramce Piotra Drozdowicza. Gdy 6 minut później arbiter główny spotkania podyktował rzut karny dla tarnowian, za faul na Dawidzie Sojdzie, wydawało się, że Uniści powiększa przewagę w meczu, jednak strzał Łukasza Kazika, pewnie obronił były bramkarz m.in. krakowskiej Wisły, Marcin Juszczyk. W drugiej części meczu to gospodarzom dopisało szczęście i najpierw w 80 minucie, po strzale głową Chrobaka, doprowadzili do remisu, a dwie minuty później, po strzale Lichacza, objęli prowadzenie w meczu, którego nie oddali już do końca. Pojedynek drużyny z Porońca z tarnowską Unią oglądał m.in. Aleksander Wierietielny, szkoleniowiec polskiej kadry w biegach narciarskich. Kolejny pojedynek, i zarazem ostatni mecz w przed własną publicznością, tarnowianie rozegrają już w najbliższą sobotę, 31 maja. Podopieczni trenera Michała Szymczaka zmierzą się w Jaskółczym Gnieździe z Popradem Muszyna. Początek meczu zaplanowano na godzinę 17:00.