Policjant z Tarnowa trzecim kolarzem Polski
access_time 2014-09-22 09:32:13
Policjant tarnowskiej drogówki Maksymilian Gierach zajął trzecie miejsce podczas Mistrzostw Polski Policjantów w kolarstwie górskim. To nie pierwszy i zapewne nie ostatni sukces pasjonata wyścigów MTB. W pokonanym polu st. sierż. Gierach zostawił niemal 350 rywali.
Miłośnicy rowerów górskich rywalizowali w Maratonie MTB o Puchar Bike Park, w Obiszowie na Dolnym Śląsku. W ramach imprezy zorganizowano również Mistrzostwa Polski Policjantów w kolarstwie górskim, będące jedną z konkurencji Mistrzostw Polski w Maratonie. Na starcie imprezy stanęło łącznie 350 zawodników. Wśród nich - repezentujący Komendę Miejską Policji w Tarnowie st. sierż. Maksymilian Gierach. Policjant tarnowskiej „drogówki” nie tylko nie zawiódł, ale po raz kolejny pokazał świetną formę, zajmując trzecie miejsce na podium i tracąc do lidera klasyfikacji, Adama Dziuka z Myszkowa, niespełna 5 minut. Udział policjanta z Tarnowa w wyścigu był możliwy dzięki wsparciu Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów w Tarnowie, który tak jak cała komenda nie tylko kibicuje, ale również wspomaga tego utalentowanego funkcjonariusza. Maks, jak nazywają go koledzy z pracy, w Policji służy szósty rok. Od trzech lat, jako policjant Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie, strzeże bezpieczeństwa użytkowników tarnowskich dróg. Wcześniej związany był ze stołeczną drogówką. Ostatni start , to nie jedyny sukces jaki na swoim koncie ma związany z klubem Elzat Regamet Bieniasz Bikie Team najszybszy tarnowski policjant-kolarz. W tym roku w Mistrzostwach Polski w jeździe indywidualnej na czas Maksymilian Gierach zajął 7 miejsce, a w Mistrzostwach Małopolski w jeździe indywidualnej na czas - 3 miejsce, ze startu wspólnego - 1 miejsce. Startował również w wyścigu z serii Road Maraton w Nowym Sączu, gdzie zajął 18 miejsce w kategorii open, a w swojej kategorii wiekowej - 6. W kryterium w Nowym Sączu zajął 2 miejsce oraz został wyróżniony jako najaktywniejszy zawodnik. Pod koniec sierpnia Maks startował również wraz z 167 innymi zawodnikami, w zorganizowanym w Łańcucie wyścigu „Klasyk Łańcucki”, który ukończył na pozycji wicelidera - w kategorii open, a w swojej kategorii wiekowej nie miał sobie równych.