Ostatni mecz Jaskółek!
access_time 2014-10-03 08:42:31
W niedzielę okaże się, czy Grupa Azoty Unia Tarnów po raz trzeci z rzędu zdobędzie medal Drużynowych Mistrzostw Polski w jeździe na żużlu. Aby zdobyć "brąz", Jaskółki muszą odrobić czteropunktową stratę z meczu w Zielonej Górze. Warto wybrać się do Mościc, by podziękować drużynie za fantastyczny (choć na końcu mocno pechowy) sezon.
Eksperci nie mają wątpliwości. Nie kłamie także tabela po części zasadniczej sezonu. Jaskółki były w tym roku najlepszą drużyną w Polsce. Żużel jest jednak sportem specyficznym, w którym o sukcesie decydują także przypadki (czytaj: kontuzje). Pech dopadł tarnowian na finiszu rozgrywek: złamana łopatka Buczkowskiego, pęknięty obojczyk Vaculika, roztrzaskana ręka Hancocka, groźny upadek i obolałe: ręka oraz kolano Kołodzieja... Marek Cieślak miał do dyspozycji "szpital", a nie ekipę, która "dzieliła i rządziła" w części zasadniczej. Nie zmienia to faktu, że Unia Leszno w półfinale była lepsza od tarnowian, choć gdybyśmy jechali w pełnym składzie, to wynik byłby inny. Kibicom pozostaje godnie pożegnać żużlowców, podziękować im za wspaniały (mimo wszystko) sezon i dopingować w walce o brązowe medale. Rywalem Jaskółek będą żużlowcy SPAR Falubazu Zielona Góra. Początek spotkania o 16. SPAR Falubaz Zielona Góra 1. Jarosław Hampel 2. Aleksandr Loktaev 3. Andreas Jonsson 4. Krzysztof Jabłoński 5. Piotr Protasiewicz 6. Kamil Adamczewski Grupa Azoty Unia Tarnów 9. Martin Vaculik 10. Krzysztof Buczkowski 11. Artem Laguta 12. Greg Hancock 13. Janusz Kołodziej 15. Kacper Gomólski Przedsprzedaż biletów od środy 1.10 do godziny rozpoczęcia niedzielnego meczu w sieci sklepów Al.Capone:
 • Tarnów: ul. Bitwy o Wał Pomorski 6B (wejście od ulicy Słonecznej)
 • Tarnów: ul. H. Marusarz 4
 • Tarnów: ul. Krakowska 240
 • Tarnów: ul. Kwiatkowskiego 9A
 • Tarnów: al. Matki Bożej Fatimskiej 17
 • Tarnów: ul. Mościckiego 51
 • Tarnów: ul. Klikowska 85
 • Tarnów: ul. Targowa 5
 • Dębica: ul. Rzeszowska 20A
 • Dąbrowa Tarnowska: ul. Rynek 1
 • Tuchów: ul. Mickiewicza 5
 • Żabno: ul. Plac Grunwaldzki 14 W dniu meczu sprzedaż biletów w kasie nr 10 (od strony parku) od godz. 11:00. Pozostałe kasy otwarte od godziny 14:00. Otwarcie bram stadionu o godzinie 14:00. Ceny biletów na pojedynek z Zieloną Górą: Trybuna główna – 60 zł Pozostała część stadionu (normalny) – 40 zł Pozostała część stadionu (ulgowy) – 30 zł Program A4 – 10zł Na fazę Play-Off nie obowiązują karnety jednak dla ich posiadaczy przygotowana została oferta specjalna (ceny za mecz): Trybuna VIP – 75 zł Trybuna główna – 50 zł Pozostała część stadionu (normalny) – 35 zł Pozostała część stadionu (ulgowy) – 25 zł Program A4 – 10zł UWAGA! Dla osób posiadających karnet na rundę zasadniczą, podobnie jak na mecz półfinałowy uruchomione zostaną specjalne kasy – nr 3 i 10 (jedna od strony dworca, druga od parku). Aby zakupić bilet ze zniżką należy mieć ze sobą karnet! Kasa nr 10 (od strony parku) będzie czynna od 11:00, natomiast kasa nr 3 od 14:00. Dodatkowo karnet upoważnia do zajęcia wybranego przed sezonem miejsca numerowanego na trybunie głównej. Bilety ulgowe przysługują: emerytom, rencistom, dzieciom powyżej 7-go roku życia, młodzieży szkolnej oraz studentom do 25-go roku życia (rocznik 1989) za okazaniem odpowiedniego dokumentu poświadczającego do ulgi, dzieci do lat 7 wstęp za darmo. Informujemy, że każda uprawniona do biletu ulgowego osoba będzie musiała poświadczyć możliwość korzysta z ulgi odpowiednim dokumentem (legitymacja szkolna, studencka itp.). Będzie to bezwzględnie sprawdzane przy wejściu na stadion! Próba toru: 15:30. Prezentacja: 15:45. Pierwszy bieg: 16:00.
 • Komentarze...
  testststs 10,2,9,1,A