Pomóżmy młodym piłkarzom spełnić marzenia
access_time 2014-10-13 10:44:04
Piłkarze tarnowskiego klubu UKS HASED wywalczyli awans do krajowego finału zmagań o Puchar Premiera Rzeczypospolitej Polskiej Orlik 2014. Nie wiadomo jednak, czy do stolicy pojadą, bo klubowa kasa świeci pustkami. Każda złotówka się liczy! Nie chodzi o wielkie pieniądze!
Tarnowianie wygrali turniej finału wojewódzkiego na boisku MOSIR Oświęcim. Dzięki temu zespół otrzymał przepustkę na Turniej Finałowy w Warszawie. Niestety, wyjazd chłopaków na rozgrywki finałowe stanął pod dużym znakiem zapytania, ze względu na koszty dojazdu. Finał planowany jest na 15 do 18 październik 2014 w Warszawie. Organizatorzy zapewniają zakwaterowanie i wyżywienie oraz częściowy zwrot wydatków na dojazd do Warszawy. W naszym wypadku jest to kwota 600 zł. Koszt wynajęcia busa na cztery dni to około 2500 zł. Warto też byłoby zakupić dla chłopaków kpl. jednakowych dresów (około 1000 zł) aby godnie reprezentowali Tarnów i nie odstawali ubiorem od innych drużyn. Całkowity koszt wyjazdu wynosi zatem około 3500 zł. Pierwsza deklaracja pomocy już napłynęła. Biuro Spedycji „TAR-SPED” pana Jana Oleksego mieszczące się na ul. Przemysłowej 27 w Tarnowie zadeklarowało kwotę w wysokości 500 zł. Dofinansowanie organizatorów turnieju to 600 zł. - Na ta chwilę brakuje 2400 zł. Zwracam się z prośbą do firm i ludzi dobrej woli o pomoc w wyjeździe drużyny na finały. Jak wszyscy wiemy i słyszymy turniej szeroko nagłaśnia prasa i TVP, m.in. w głównym wydaniu Wiadomości była relacja z finału w Oświęcimiu w którym brała udział drużyna UKS Hesed Tarnów. Szkoda by było aby wysiłek młodych sportowców poszedł na marne i musieli odstąpić miejsce w finale ogólnopolskim drużynie którą pokonali w finale wojewódzkim. Nie pozwólmy aby sportowy Tarnów reprezentowany przez młodych sportowców zniknął z mapy Polski. Wszystkich zainteresowanych i chętnych pomóc proszę o kontakt z nr 785-781-247 - mówi Maciej Kociuba.