6. TarNOWICJUSZ 2014 za nami (FOTO)
access_time 2014-10-14 09:23:59
W sobotę, 11 października, w Pałacu Młodzieży odbyło się prawdziwe święto brydża. Zorganizowano dwa turnieje - 7. Turniej Eliminacyjny 4. Młodzieżowego Grand Prix Małopolski oraz I Towarzyski Turniej Przyjaciół Brydża.
W zawodach młodzieżowych do lat 20-stu zwyciężyli Kuba Lenkiewicz i Błażej Krawczyk (obaj z pierwszej drużyny MPEC Tarnów), który wygrywał ostatnio sześć turniejów pod rząd. W konkurencji młodzików triumfował wychowanek MKB Pałacu Młodzieży Michał Kuczkowski, któremu patronował Oskar Trybus z Gorlic. Drugi bardziej rozrywkowy turniej połączył aż cztery pokolenia i choć walka była zacięta do końca to znów wygrał Błażej Krawczyk, tym razem z pomocą Łukasza Plądra ze Skawiny. Drugą lokatę uzyskali bardzo obiecujący młodzik Jeremi Mazur (MKB Pałac Młodzieży) i Krzysztof Ziewacz, a trzecie Jan i Mariusz Prewendowscy. Drugie miejsce w GP U-20 zajęli Jędrek Hodor (Kraków) i Radek Morek (Skawina), a trzecie Witold Petryszyn (MPEC Tarnów) i Monika Suchodolska, która przyjechała aż z Gdańska i zajęła bardzo dobre piąte miejsce w klasyfikacji mityngu na 79 startujących brydżystów. Gratulacje należą się jednak wszystkim, którym się chciało... w piękną pogodę wybrać na turniej na południowy biegun ciepła czyli do Tarnowa. Wyniki szczegółowe i fotoreportaż na stronie www.tabu.tarnow.pl. Sekcja brydżowa Pałacu Młodzieży i kurs brydża towarzyskiego dla seniorów Dla zaintrygowanych brydżem dobra wiadomość. Brydża można się nauczyć uczęszczając na kursy, które nieodpłatnie organizuje Krzysztof Ziewacz. W Pałacu Młodzieży są jeszcze miejsca w piątki g. 18.00, natomiast dla seniorów mających także więcej wolnego czasu zajęcia proponowane są w środy o g. 16.30 w I Liceum Ogólnokształcącym przy J. Piłsudskiego 4, sala nr 5. Zawody odbyły się pod patronatem prezydenta Tarnowa.