Sprawdź, gdzie warto kupić węgiel, czyli co w prasie piszczy
access_time 2014-10-24 11:17:57
Sprawdź, gdzie warto kupić węgiel. Mazur zagra pierwsze skrzypce. Rowerem z Tarnowa do Stambułu. Murale dla Tarnowa - czyli o czym przeczytamy w bieżącym wydaniu Tygodnika Miasto i Ludzie oraz Gazety Krakowskiej.
W dzisiejszym numerze Gazety Krakowskiej można przeczytać m.in. o tym:
  • Mała bateria omal nie zabiła 3-latka. Lekarze szukali jej przez sześć dni 3-letni chłopczyk z Tarnowa połknął baterię przypadkiem, w trakcie zabawy. Zaczął się krztusić. Przerażona mama natychmiast ruszyła na ratunek. Piotruś trafił do tarnowskiego szpitala. Lekarze zrobili dziecku jedynie prześwietlenie jamy brzusznej. Tam "ciała obcego" nie stwierdzili. Szybko stan dziecka się pogarszał. Wymioty, bardzo wysoka temperatura. Dopiero po sześciu dniach potwierdzono, że bateria tkwi w jego ciele.
  • Anna z Tarnowa... to ci niezłe ciacho! Wyczaruje z cukru prawdziwe cuda Jest jedna z najbardziej znanych w Polsce osób, które dekorują torty i nadają im rozmaite kształty.Tarnowianka Anna Daraż przygotowując swoje wymyślne, słodkie dzieła, spełnia marzenie, bo chciała studiować na Akademii Sztuk Pięknych. Nie rzeźbi jednak w kamieniu czy drewnie, ale w masie cukrowej, a efekty jej artystycznej pracy cieszą nie tylko wzrok, ale podniebienie. Można je bowiem zjeść.
  • Sprawdź, gdzie warto kupić węgiel Powiało chłodem, to znak, ze z kieszeni trzeba znów wyłożyć prawie dwa tysiące złotych na ogrzanie domu. Tyle przeciętnie kosztuje ciepło w sezonie jesienno-zimowym. „Gazeta Tarnowska” postanowiła pomóc Czytelnikom w znalezieniu najlepszej oferty sprzedaży wegla rożnego rodzaju - od „orzecha”, poprzez eko groszek, aż po gruba kostkę. Biorąc pod uwagę, ze przeciętna rodzina do ogrzania domu potrzebuje w sezonie 2,5 tony węgla, wychodzi, że można zaoszczędzić 500 zł. W dzisiejszym numerze Tygodnika Miasto i Ludzie można przeczytać m.in. o tym:
  • Rowerem z Tarnowa do Stambułu Troje przyjaciół, których łączy wspólna pasja wyruszyło na niezwykłą wyprawę rowerową z Tarnowa do Stambułu. Przejechali łącznie 1950 kilometrów w deszczu, słońcu i na wietrze. Pomimo to, trudna wyprawa stała się jeszcze bardziej emocjonująca. Maciek, Radek i Marcin wyjechali z Tarnowa 30 sierpnia. Ich wyprawa zaczęła się z Polski przez Słowację, Węgry, Rumunię, Bułgarię i Turcję. Do Polski wrócili już samolotem, 22 września.
  • Mazur zagra pierwsze skrzypce Tadeusz Mazur będzie kandydatem "Tarnowian" na prezydenta miasta. Obecny prezydent Ryszard Ścigała, oskarżony przez prokuraturę o wzięcie 70 tysięcy złotych łapówki, nie zdecydował się ostatecznie na kandydowanie. Kandydat został wybrany 11 głosami za, sześć osób było przeciw, jedna się wstrzymała od głosu. Prezydent Ryszard Ścigała zaakceptował kandydaturę Mazura.
  • Murale dla Tarnowa Jak na razie powstał tylko jeden, ale w planach są już kolejne. Mowa o projekcie "Murale dla Tarnowa", pierwszy z tego projektu mural można podziwiać na budynku gospodarczym przy ulicy Sanguszków 32 w Tarnowie. Za projekt odpowiada Michał Rejs, który uczęszczał do Pałacu Młodzieży w Tarnowie. Więcej szczegółów w dzisiejszych numerach Tygodnika Miasto i Ludzie oraz Gazety Krakowskiej.
  • Komentarze...
    testststs 10,2,9,1,A