Wiatr zmian w tarnowskim magistracie, czyli co w prasie piszczy
access_time 2014-12-12 10:33:22
2-letni Miłosz straci mamę? Zadecyduje sąd. Uratowała siostry i dom z pożaru. Teraz sama chce zostać strażakiem. Wygrali wybory i ponieśli sobie pensje. Dla prokuratora most przeciwpancerny to nie problem. 25 lat Caritas Diecezji Tarnowskiej - czyli o czym przeczytamy w bieżącym wydaniu Tygodnika Miasto i Ludzie oraz Gazety Krakowskiej. .
W dzisiejszym numerze Gazety Krakowskiej można przeczytać m.in. o tym:
  • 2-letni Miłosz straci mamę? Zadecyduje sąd Gdy dziecko zabierała policja, chłopiec był w samej pieluszce. W domu 10 stopni. - mama, gdzie jesteś? - krzyczał, szlochając 2-letni Miłoszek. Miał na sobie tylko pieluszkę i skarpetki. W mieszkaniu panował przenikliwy ziąb. Było raptem 10 stopni Celsjusza. Chłopca usłyszała 90-letnia pani Stefania, babcia 33-letniej Anny B. Staruszka nie miała sił, by pomóc malutkiemu prawnukowi. Młoda kobieta zostawiła synka i poszła na kilka godzin do swej matki.
  • Uratowała siostry i dom z pożaru. Teraz sama chce zostać strażakiem Gabrysia Tuzimek, ma zaledwie 12 lat, ale kiedy w ogniu stanął jej dom, zachowała się dojrzalej niż niejeden dorosły. Wyprowadziła z płonącego budynku dwie młodsze siostry. To najprawdopodobniej uratowało im życie i uchroniło dom przed całkowitym spaleniem.
  • Bosy biegacz szuka drugiej połówki 46-letni kawaler, który co roku wychodzi z pielgrzymką z Tarnowa, nie chce już być samotny. W dzisiejszym numerze Tygodnika Miasto i Ludzie można przeczytać m.in. o tym:
  • Wygrali wybory i ponieśli sobie pensje Wysokość pensji to sprawa którą włodarze gmin i radni zajmują się w pierwszej kolejności. Większość z nich będzie zarabiać maksymalną kwotę jaką może otrzymać na swojej posadzie. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom radni PiS mor obniżyli pensji prezydentowi Tarnowa. Roman Ciepiela również dostanie maksymalną, przysługującą mu na tym stanowisku pensję, a więc około 12 tys. 300 zł. Tym samym dołączył do grona najlepiej opłacanych włodarzy w województwie małopolskim i utrzyma swój finansowy status, do którego przyzwyczaił się na fotelu wicemarszałka województwa małopolskiego.
  • Wiatr zmian w tarnowskim magistracie Pierwszy dzień Romanem Ciepielą w roili prezydenta urzędnicy magistratu zapamiętają na długo. Już na drugi dzień po zaprzysiężeniu nowy włodarz zaciągnął starą ekipę do roboty. Każdy z dyrektorów wydziału miał przedstawić precyzyjna ocenę kondycji swojej jednostki. Wymagania były konkretne: informacja nie mogła przekraczać 3/4 strony A4, a ustne wystąpienie nie mogło być dłuższe niż 5 minut.
  • 25 lat Caritas Diecezji Tarnowskiej Diecezjalny oddział Caritasu obchodził własnie swój srebrny jubileusz ponownego powołania. 8 grudnia 2989 roku . po wielu zmianach ustrojowych w Polsce i 39-latach formalnego nieistnienia, kw. abp Jerzy Ablewicz reaktywował Caritas Diecezji Tarnowskiej.
  • Dla prokuratora most przeciwpancerny to nie problem Prokuratora Rejonowa w Tarnowie odmówiła wszczęcia postępowania w sprawie nieprawidłowości dotyczącą budowy mostu nad Wątkiem przy ul. Mostowej. - Prokurator nie stwierdził żadnych wyraźnych przesłanek, które pozwalałby rozpocząć śledztwo w tej sprawie - mówi Arkadiusz Bara, zastępca prokuratora rejonowego w Tarnowie - W zawiadomieniu nie ma jednoznaczny informacji, które wskazywałyby na jakieś nieprawidłowości, a prokuratora nie jest organem kontrolnym. Więcej szczegółów w dzisiejszych numerach Tygodnika Miasto i Ludzie oraz Gazety Krakowskiej.
  • Komentarze...
    testststs 10,2,9,1,A