Czapa dymu nad miastem, czyli co w prasie piszczy
access_time 2014-10-29 10:56:25
"Gazeta Krakowska" alarmuje o kolejnym przekroczeniu norm zanieczyszczeń powietrza w Tarnowie, a "TEMI" pisze o wojnie parkingowej w centrum miasta. To tylko niektóre tematy, o których przeczytać można w dzisiejszych numerach lokalnej prasy.
W dzisiejszym numerze Gazety Krakowskiej można przeczytać m.in. o tym:
  • Czapa dymu nad miastem Z powodu utrzymującej się od kilku dni mgły, zanieczyszczenie powietrza w mieście rośnie z dnia na dzień. Najważniejszy wskaźnik - pyłu zawieszonego (m.in. spaliny, tzw. "niska emisja") PM10 w październiku już trzy razy przekroczył dopuszczalne normy. Ostatni raz wczoraj...
  • Autobusy opóźnione przez remont wiaduktów Objazdy w Mościcach nadal dają się we znaki. I to nie tylko kierowcom, ale także pasażerom komunikacji miejskiej. Autobus notują wielominutowe opóźnienia. Szef Tarnowskiego Organizatora Komunalnego już zapowiada korekty w rozkładzie jazdy.
  • Niewidoczni ukarani Tylko w ciągu ostatniego tygodnia tarnowska policja nałożyła ponad 50 mandatów na osoby, które poruszały się po drogach nie mając ze sobą (a raczej na sobie) elementów odblaskowych. Kara za przemieszanie się poboczem poza terenem zabudowanym po zmroku bez odblasków wynosi od 20 do nawet 500 zł. W dzisiejszym numerze Tygodnika TEMI można przeczytać m.in. o tym:
  • Wojna wokół parkingu Prawdopodobnie w tej sprawie zgody już nie będzie. Jedni wolą bowiem parking, inni zieleniec. Bez względu na to, jakie rozwiązanie zostanie wybrane, ktoś pozostanie niezadowolony. Konflikt na ul. Pułaskiego w Tarnowie ciągnie się od wielu miesięcy, a końca nie widać.
  • Klaster zdąży na czas? Jedynie siedem miesięcy ma Tarnowski Klaster Przemysłowy na dokończenie trzeciego etapu rozbudowy Strefy Aktywności Gospodarczej. TKP dostał na ten cel 20 mln zł i - aby nie stracić pieniędzy - musi się wyrobić.
  • Tarnów do liftingu Za ok. dwa lata rozpoczną się prace renowacyjne w zabytkowej części Tarnowa. Chodzi m.in. o wymianę uszkodzonych płyt na Rynku oraz zabezpieczenie murów obronnych i tzw. "małych schodów". Jeśli miasto zdobędzie na ten cel unijną dotację, powstaną m.in. "bulwary rzemiosła starego nad Wątokiem oraz Podegrodzie XXI wieku. Więcej szczegółów w dzisiejszych numerach TEMI oraz Gazety Krakowskiej.
  • Komentarze...