Polityka, czyli biznes rodzinny, czyli co w prasie piszczy
access_time 2014-10-31 10:08:36
Na pole spadł meteoryt? Trener Skorbot dostał na urodziny 3 punkty. Polityka, czyli biznes rodzinny. Kot ze wścieklizną rzucił się na dziecko - czyli o czym przeczytamy w bieżącym wydaniu Tygodnika Miasto i Ludzie oraz Gazety Krakowskiej.
W dzisiejszym numerze Gazety Krakowskiej można przeczytać m.in. o tym:
  • Na pole spadł meteoryt? Kilkudziesięciokilogramowy głaz o niespotykanym kształcie znalazł na swoim polu Dariusz Kociołek z Lubczy. Czy to meteoryt? Głaz leżał częściowo wkopany w ziemię. Wyglądem zdecydowanie różnił się od kamieni, które do tej pory widział w swoim życiu mieszkaniec Lubczy (gm. Ryglice). Głazy z kosmosu są równie cenne dla jubilerów i producentów biżuterii. Prawdziwą furorę robią pierścionki, kolczyki i obrączki z fragmentami meteorytspów, które są niejednokrotnie droższe niż te ze szmaragdami czy brylantami. Najdroższy znaleziony meteoryt został sprzedany za 330 tysięcy dolarów.
  • Trener Skorbot dostał na urodziny 3 punkty Tarnowianki rozegrały najlepsze w tym sezonie spotkanie i pewnie 3:0 pokonały groźny zespół Tomasovii z Tomaszowa Lubelskiego. Wygrana za trzy punkty pozwoliła podopiecznym trenera Marka Skrobota powrócić na pierwsze miejsce w drugoligowej tabeli.
  • Od ofiarności tarnowian zależy, ile nagrobków uratujemy przed ruiną Gazeta Krakowska przeprowadziła rozmowę z Antonim Sypkiem, historykiem a także prezesem Społecznego Komitetu Opieki nad Starym Cmentarzem w Tarnowie. Przypomnijmy, kwesta odbędzie się 1 i 2 listopada w godzinach 8:30-18:30.
  • Kot ze wścieklizną rzucił się na dziecko 8-letnia dziewczynka chciała pogłaskać kociaka. Nie mogła wiedzieć, że zwierzę jest chore. Futrzak ją pogryzł. Miał Wściekliznę. Powiatowy Inspektor Weterynarii ostrzega, że do podobnych zdarzeń dochodzi coraz częściej. W dzisiejszym numerze Tygodnika Miasto i Ludzie można przeczytać m.in. o tym:
  • Polityka, czyli biznes rodzinny Na listach kandydatów do poszczególnych szczebli samorządowych coraz częściej widać powtarzające się nazwiska. Do polityki właśnie chce wejść nowe pokolenie, które ze starym łączą więzy krwi. Oprócz połączenia ojciec - syn, do polityki garną się także bracia, mężowie i żony, nawet byli małżonkowie. - Nazwisko może okazać się tutaj bardzo pomocne. Jeden ciągnie drugiego - dodaje Marek Migalski.
  • Przez internet można znaleźć zmarłych Już od ponad roku działa serwis internetowy "Grobonet". Jest to spis zmarłych, którzy zostali pochowani na cmentarzach komunalnych w Tarnowie. Dzięki niemu z łatwością można odnaleźć interesującego nas zmarłego, posiadając nawet szczątkowe informacje o nim.
  • Mistrz Polski w biegu po schodach Rozmowa dziennikarza Tygodnika Miasto i Ludzie, z młodszym aspirantem Dawidem Siwkiem z Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie, o tym jak zdobywa się tytuł indywidualnego mistrza Polski w biegu po schodach na 30 piętro. Więcej szczegółów w dzisiejszych numerach Tygodnika Miasto i Ludzie oraz Gazety Krakowskiej.
  • Komentarze...