Kto chce sprzedawać przez telefon? Czyli co w prasie piszczy
access_time 2014-12-17 12:19:18
Armia przedszkolaków przyszła na Rynek. Każde dziecko było uzbrojone w bombkę. Firma z Łodzi wyremontuje dworzec w Dębicy. Darmowe parkowanie rzadszym przywilejem. Rozkład jazdy do korekty? Kto chce sprzedawać przez telefon? - czyli o czym przeczytamy w bieżącym wydaniu Tygodnika TEMI oraz Gazety Krakowskiej.
W dzisiejszym numerze Gazety Krakowskiej można przeczytać m.in. o tym:
  • Dla zabawy zabili kierowcę. Rodzina wciąż czeka na karę Sąd Apelacyjny w Krakowie wczoraj dopatrzył się błędów w uzasadnieniu wyroku sądu pierwszej instancji, który zapadł w czerwcu w Tarnowie. Co do tego, że powinni trafić do więzienia na długie lata, nie mają wątpliwości śledczy. Prokurator dowodzi, że chcieli zabić człowieka. Padło na 47-letniego Grzegorza S., który jechał ciężarówką autostradą A4. Trzech nastolatków, po wypiciu butelki wódki, weszło na wiadukt w rejonie Biadolin Radłowskich. Na barierki wynieśli potężną bryłę lodu. Celowali w samochód.
  • Armia przedszkolaków przyszła na Rynek. Każde dziecko było uzbrojone w bombkę Ponad tysiąc przedszkolaków przystroiło wczoraj dorodne choinki na tarnowskim Rynku. Był Mikołaj, aniołek i diabełek oraz wspólna zabawa. W samo południe na płycie Rynku.
  • Firma z Łodzi wyremontuje dworzec Blisko 7 milionów złotych pochłonie przebudowa dworca PKP w Dębicy. Prace rozpoczną się w styczniu a potrwają do października 2015. Do ogłoszonego przez PKP przetargu na przebudowę dębickiego dworca przystąpiło w sumie 9 firm z całej Polski. Zaoferowane przez wykonawców kwoty wahały się od 6,7 mln zł do ponad 11 mln zł. Wygrała firma SKB Development z Łodzi, o wyborze której - jak przekonują w PKP PLK - zadecydowała nie tylko najniższa zaproponowana cena, ale również jej doświadczenie w realizacji tego typu inwestycji. W dzisiejszym numerze Tygodnika TEMI można przeczytać m.in. o tym:
  • Darmowe parkowanie rzadszym przywilejem Dziś już wiadomo, że nie wszystkie osoby niepełnosprawne, które miały dotychczas kartę parkingową, będą mogły nią dysponować w przyszłości. Trwa właśnie ich wymiana, co często z powodu nowych kryteriów i niejasności przepisów powoduje zdenerwowanie i nieporozumienia. W Tarnowie w oparciu o nowe zasady wydano na razie 700 kart.
  • Rozkład jazdy do korekty? Pod adresem firmy Voyager, która zdominowała autokarowy przewóz pasażerów na trasie Tarnów‑Kraków, padają różne uwagi. Ostatnie żale, jakie dotarły do nas, dotyczą porannego rozkładu jazdy z Tarnowa do Krakowa w dni robocze.
  • E‑bilet do świata kultury Bilety na imprezy kulturalne w Tarnowie można zakupić nie tylko bezpośrednio w kasach kulturalnych instytucji, ale od kilku lat z internetowych rozwiązań korzysta tarnowski teatr, a w kinach wprowadzono je rok temu. Przybywa widzów zainteresowanych systemami sprzedaży online, które umożliwiają m.in. podgląd układu widowni i swobodny wybór miejsca. Co piąty uczestnik wydarzeń w Centrum Sztuki Mościce zakupił bilet właśnie przez Internet.
  • Kto chce sprzedawać przez telefon? Umowy o dzieło i umowy zlecenia – przede wszystkim takie umowy podpisywać będą osoby przyjmowane do pracy w call center, mającym ruszyć w Tarnowie za kilka miesięcy. Informację tę potwierdza prezes firmy DataContact. To nie najlepsza wiadomość dla setek tarnowian szukających pracy, którzy może nie liczyli na bardzo wysokie zarobki, ale przynajmniej na umowy o pracę. Więcej szczegółów w dzisiejszych numerach TEMI oraz Gazety Krakowskiej.
  • Komentarze...
    testststs 10,2,9,1,A