Dźgnał ją nożem na oślep, nie był obłąkany, czyli co w prasie piszczy
access_time 2015-06-26 12:18:04
Każdy krok jest wyzwaniem. Czy samorządy powinny fundować policji samochody? Złoto dla Miłosza Sawczaka - czyli o czym przeczytamy w bieżącym wydaniu Tygodnika Miasto i Ludzie oraz Gazety Krakowskiej.
W dzisiejszym numerze Gazety Krakowskiej można przeczytać m.in. o tym:
  • Dźgnał ją nożem na oślep, nie był obłąkany Piotr S. spod Tuchowa nie uniknie kary za brutalne zabójstwo. Choć okoliczności zbrodni mogłyby sugerować problemy psychiczne sprawcy, według psychiatrów może on odpowiadać przed sądem. Kilka ostatnich tygodni mężczyzna spędził w Areszcie Śledczym w Krakowie. 32-latek wskoczył rankiem 3 marca do jednego z pokoi hostelu w Jadownikach. Szukał tam swojej byłej dziewczyny. Zastał ją w towarzystwie innego partnera. Nożem jako pierwszego potraktował Piotra Z. Gdy ten uciekł wezwać pomoc, zatrzasnął się w pokoju z Iwoną O. Bezlitosny zabójca zasypał kobietę gradem kilkudziesięciu ciosów. Zanim na miejscu pojawiło się pogotowie i policja, kobieta już nie żyła.
  • Każdy krok jest wyzwaniem 11-letnia Ola Żołądź ze Śmigna przyszła na świat z ciężkim porażeniem mózgowym. Lekarze po porodzie przez kilka miesięcy walczyli o jej życie. teraz wymaga drogiej rehabilitacji. Pieniądze na rehabilitację Oli Żołądź zbiera Stowarzyszenie Wspierania Edukacji w gminie Lisia Góra "Przyjazna Szkoła". Numer konta na które można wpłacać datki: 88 1090 1838 0000 0001 2009 8057 z dopiskiem "dla Oli Żołądź". W dzisiejszym numerze Tygodnika Miasto i Ludzie można przeczytać m.in. o tym:
  • Czy samorządy powinny fundować policji samochody? Na ostatniej sesji rady gminy Tarnów zdecydowali o dofinansowaniu zakupu samochodu służbowego dla policji. Gmina Tarnów przekaże na zakup auta dla Komisariatu Centrum 42 tys. zł. Podobną decyzję podjęli również radni Lisiej Góry i Skrzyszowa, które to samorządy wspólnie zrzucą się na radiowóz dla policji.
  • Złoto dla Miłosza Sawczaka W Waksmundzie koło Nowego Targu odbyły się Mistrzostwa Województwa Małopolskiego Żaczek i Żaków w tenisie stołowym. Bardzo doby wynik zanotował w tych zawodach reprezentant naszego regionu Miłosz Sawczak Więcej szczegółów w dzisiejszych numerach Tygodnika Miasto i Ludzie oraz Gazety Krakowskiej.
  • Komentarze...
    testststs 10,2,9,1,A