W Ładnej przystopują piratów? Czyli co w prasie piszczy
access_time 2015-07-01 09:34:15
Za wsi zmniejszają opłaty za śmieci. W Tarnowie nie. Starostwo otwiera parking. Praca jest. A chętni? Miejska straż pedałuje. W Ładnej przystopują piratów? - Czyli o czym przeczytamy w bieżącym wydaniu Tygodnika TEMI oraz Gazety Krakowskiej.
W dzisiejszym numerze Gazety Krakowskiej można przeczytać m.in. o tym:
  • Za wsi zmniejszają opłaty za śmieci. W Tarnowie nie W gminie Tamów wchodzi dziś w życie obniżka opłat za śmieci. To efekt walk firm bijących się w okolicy o kontrakty na wywóz odpadów. Dzięki tej rywalizacji w podmiejskiej gminie rachunki spadną o złotówkę.
  • Starostwo otwiera parking W weekendy i w świętą łatwiej będzie zatrzymać się autem przy tarnowskim Burku. Swój parking otwiera starostwo powiatowe. Na parking (wjazd od ul. Limanowskiego) mieści się około 70 samochodów. Do tej pory był on czynny jedynie od poniedziałku do piątku w godzinach pracy urzędu i służył przede wszystkim pracownikom oraz petentom tarnowskiego starostwa. Godzina pozostania w nim samochodu to wydatek 2 zł za godzinę. W dzisiejszym numerze Tygodnika TEMI można przeczytać m.in. o tym:
  • Praca jest. A chętni? Na zorganizowanych w mościckiej hali sportowej „Jaskółka” XXII Targach Pracy przedstawiono w ubiegłym tygodniu około 1 700 ofert zatrudnienia. W tym czasie bez pracy pozostawało w Tarnowie 4 900 osób. Teoretycznie prawie połowa z nich powinna ogłosić rozbrat z bezrobociem. Tak się jednak nie stało i nie stanie…
  • Miejska straż pedałuje Czterech strażników miejskich przesiadło się na rowery i w ten sposób patroluje miasto. Nowe rozwiązanie zachwala komendant Straży Miejskiej w Tarnowie. Strażnicy na rowerach docierają w miejsca, w których patrole wcześniej nie pojawiały się. Dziennie pokonują nawet 50 kilometrów i nie narzekają. A tarnowianie ciągle wydają się być zaskoczeni widokiem miejskich strażników na rowerach i nawet z uśmiechem przyjmują mandaty.
  • W Ładnej przystopują piratów? Do setek fotoradarów na polskich drogach dołączają teraz tzw. odcinkowe pomiary prędkości, by wyhamować rozpędzonych kierowców. Znana jest już lista 29 miejsc z odcinkami pomiarowymi. Jeden z nich i jedyny w Małopolsce wyznaczono na krajowej „czwórce” w Ładnej pod Tarnowem, gdzie kontroluje 5,4-kilometrowy fragment trasy. Więcej szczegółów w dzisiejszych numerach TEMI oraz Gazety Krakowskiej.
  • Komentarze...
    testststs 10,2,9,1,A