Folkowy wokalista z Alaski zaśpiewa w Tarnowie
access_time 2014-11-20 09:01:13
23 listopada w Cafe Włóczykij będzie można na dwie godziny przenieść się do Ameryki lat 50. i 60. Umożliwi to James Haddock Jr, charyzmatyczny folkowy wokalista i gitarzysta, który przyjeżdża do Tarnowa promować nowy album „Fieldnotes”
- Choć urodził się i wychowywał na Alasce, jego muzyczne korzenie to zachód i południe Ameryki. Gry na gitarze uczył go dziadek z Alabamy, a pierwsze piosenki napisał w Reno. Nomadyczny styl życia przywiódł go do Europy Środkowej i Wschodniej, koncertował m.in. na Ukrainie, Litwie, w Polsce - mówią organizatorzy. "Fieldnotes” jest drugim po wydanej w 2010 EP-ce albumem artysty. 10 nowych utworów kluczy pomiędzy surowymi brzmieniami głosu i gitary, „tupanym” amerykańskim folk rockiem a popem lat 50-tych.Teksty są jednocześnie ostre i melancholijne. Haddock nie boi się emocjonalnego ryzyka wiążącego się ze
 snuciem opowieści o rodzinnych przeprowadzkach w
 nieznane, prostytucji, przemycie, czy alkoholizmie. James podczas trasy wspierany jest przez polskich muzyków: Marcina Gromnego na instrumentach perkusyjnych, Mateusza Mazurkiewicza na gitarze basowej i Michał Marczaka na klawiszach. Zespół zaskakuje, wykorzystując w nietypowy sposób m.in hiszpański cajon i indyjskie harmonium, które brzmią tutaj, jakby zostałystworzone do grania amerykańskiego folku. Koncert w najbliższą niedzielę, 23 listopada, w Cafe Włóczykij (Wielkie Schody) początek o godz. 19.
Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A