"Lew na Ziemi" i "antykWariat" w Przepraszam
access_time 2014-11-18 08:26:29
W piątek, 21 listopada, o godz. 20, w Klubie Studenckim Przepraszam, odbędzie się koncert dwóch zespołów mocno związanych z Tarnowem: Lew na Ziemi oraz antykWariat.
Data: Piątek, 21 listopada, godz. 20:00 Miejsce: Klub Studencki Przepraszam (Rynek 10) Ceny biletów: Bilety: 10 zł Lew na Ziemi Obecny skład zespołu uformował się w październiku 2012 roku. Pół roku później zespół, jeszcze pod starą nazwą "Kameleon", nagrał debiutancką EPkę pt. "Każdym trackiem zmieniam kolor". W ostatnim czasie Lew może się pochwalić następującymi osiągnięciami:
  • FAMA Kraków 2013- wyróżnienie
  • Łazy Hip Hop Festiwal 2013- status finalisty
  • FAMA Kraków 2014- status finalisty
  • Dachoofka Festival 2014- status finalisty
  • Emergenza 2014- wyróżnienie w finale regionalnym
  • Uczestnicy 8. edycji Must Be The Music Muzyka Lwa na Ziemi to rap w połączeniu z żywymi instrumentami, nadającymi funkowo-rockowe brzmienie. Ich idolami są zarówno rockmani, jak i raperzy. W swej twórczości starają się sięgać do korzeni. Choć inspiracje zespołu wędrują momentami do worksongów z delty Missisipi, nie brakuje im odwagi oraz chęci, by czerpać również z nowoczesnych brzmień. antykWariat Zespół został założony pod koniec lat 90. W połowie 2012 roku wykrystalizował się obecny skład: Alek Schmidt - gitara, Mateusz "Tusiek" Boryczko - perkusja, Paweł Kot - bas, Ewa Judasz - wokal oraz Dariusz Jakubiak - skrzypce. W 2013 zespół zagrał liczne koncerty m.in. w ramach V edycji MotoSerca na tarnowskim rynku, dwukrotnie prowadził jam session po VIII Letnich Spotkaniach z Bluesem „Był Sobie Blues”, support’ował norwesko-polski skład Lindblad, Haldorsen, Śledziuha w Piwnicy Studenckiej „Przepraszam”. Grupa występowała również jako headliner XII Ogólnopolskiego Zlotu VW Garbusów i Busów w Dwudniakach. Koniec roku antykWariat poświęcił na przygotowanie pierwszej profesjonalnej demówki, którą wydał w marcu 2014. W brzmieniu zespołu dominuje drapieżny art rock. Muzyka, którą prezentują Wariaci, to alternatywa dla osób znudzonych powtarzalnością i sztucznością popularnych współczesnych form. W repertuarze znajdują się autorskie numery, a członkowie grupy nie stronią od eksperymentów z bluesem, reggae, alternatywą czy innymi gatunkami. Więcej informacji o koncercie kliknij TUTAJ
  • Komentarze...
    testststs 10,2,9,1,A