"Makbet" w Teatrze Solskiego (KONKURS)
access_time 2014-11-19 10:57:37
Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie przygotował na piątek, 21 listopada, o godz. 18:00, spektakl pt. "Makbet" w reż. Rafała Matusza. Dla naszych czytelników przygotowaliśmy konkurs w którym są do wygrania zaproszenia.
Data: Piątek, 21 listopada o godz. 18:00 Miejsce: Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie (Duża scena) Cena biletu: Bilety: 30 zł(normalny) 20 zł(ulgowy) 10 zł(niepełnosprawni) „Makbet” należy do grupy utworów Szekspirowskich, w których dominuje tematyka miłości i władzy. W tym drugim przypadku autora fascynowało zagadnienie panowania nad ludźmi, wpływania na losy państwa i wynikające stąd uwikłania natury psychologiczno-moralnej, którym nadał formę przejmującego studium zła utożsamianego ze zgubną żądzą władzy, rozgrywającego się w duszy tytułowego bohatera. – Najważniejszy jest dla mnie w Makbecie wybór perspektywy egzystencjalnej – mówi Rafał Matusz - reżyser tarnowskiej inscenizacji. – Droga po koronę wiedzie Makbeta ku samoświadomości. Bohater Szekspira przekracza granice samego siebie, o których istnienia nie miał dotąd pojęcia. Stając się mordercą i tyranem, Makbet tak naprawdę odkrywa siebie, każdą maleńką cząstkę swojego ja. Żeby wiedzieć, kim jest, musi pokonać w sobie to, co jest piękne i czyste, co jest fair, aby drzemiące w nim zło (foul) mogło dojść do głosu. Makbet, jak każdy z nas, jest po trochu fair i foul; jedno bez drugiego nie może istnieć, ale te obydwa oblicza duszy muszą być uświadomione, abyśmy zrozumieli, kim jesteśmy. Wcześniej Makbet jest jakby uśpiony. Działa, funkcjonuje, wykonuje polecenia Duncana; wypełnia sumiennie swoje żołnierskie obowiązki. Prawdziwy Makbet śpi głęboko ukryty, czekając na wezwanie.
Dla czytelników portalu Tarnow.net.pl mamy podwójne zaproszenia na spektakl pt. "Makbet" Każdy, kto prześle na adres konkurs@tarnow.net.pl, swoje imię i nazwisko oraz nr tel. i adres e-mail weźmie udział w losowaniu wejściówek. W temacie wiadomości należy wpisać: "Makbet".
Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A