Ile pieniędzy radni mają w skarpecie, czyli co w prasie piszczy
access_time 2015-01-30 08:00:23
Biskup emeryt jako dziecko chodził do kościoła boso. Strongman odwiedził uczniów i dał wycisk. Radni będą skarżyć miasto. Lepsze wyniki zdawalności egzaminu na prawo jazdy. Bractwo Kurkowe kupiło buławę Ścigały? - czyli o czym przeczytamy w bieżącym wydaniu Tygodnika Miasto i Ludzie oraz Gazety Krakowskiej.
W dzisiejszym numerze Gazety Krakowskiej można przeczytać m.in. o tym:
  • Ile pieniędzy radni mają w skarpecie Lider dominującego w radzie miejskiej PiS Kazimierz Koprowski wraz z małżonką zgromadzili majątek, którego wartość przekracza 800 tys. zł. Mają nie tylko dom, mieszkanie i oszczędności, ale również gospodarstwo rolne o pow. 2,5 hektara. Przewodniczący rady miejskiej uprawia na nim zboże. - Pomaga mi sąsiad - tłumaczy Koprowski. Jako kierowca zasiada za kółkiem 12-letnie-go hyundaia albo choppera suzuki boulevard. Tego ostatniego w oświadczeniu majątkowym nie wymienia, bo jednoślad wart jest mniej niż 10 tys. zł. Lider SLD Jakub Kwaśny jest jeszcze na dorobku. Z szacunków dziennikarzy wynika, że zgromadził majątek wart niespełna ćwierć mln zł. Jako nauczyciel akademicki na rękę zarabia miesięcznie średnio 3,5 tys. zł, jeździ 8-letnim peugeotem. - Niektórzy moi studenci zarabiają lepiej, ale robię to, co lubię - zapewnia. Do pensji w ub.r. doliczył m.in. ponad 18 tys. zł diety. Szef „Tarnowian" Ryszard Ścigała ma ponad pół mln zł w oszczędnościach, nieruchomościach i akcjach. Ostatnio ten majątek jakby stopniał, prawdopodobnie wskutek jego problemów w głośnej aferze korupcyjnej. Na tle radnych przeciętnie wypada prezydent Tarnowa Roman Ciepiela. Także jego stan posiadania oscyluje wokół pół mln zł. Tymczasem tylko w ub.r. jako wicemarszałek Małopolski zarobił prawie 160 tys. zł.
  • Biskup emeryt jako dziecko chodził do kościoła boso Jak człowiek jest ciągle zajęty, pracuje i często wyjeżdża w teren, to czas szybko płynie - tak biskup senior Władysław Bobowski opowiada o swoim biskupstwie. Mija właśnie 40 lat od chwili, gdy skromny i powszechnie lubiany duchowny przyjął sakrę w tarnowskiej katedrze. Od pięciu lat jest wprawdzie na emeryturze, ale odpoczynku nie myśli. Nadal chętnie pomaga trójce pozostałych biskupów w kierowaniu diecezją. Gdy został biskupem, dostał z kurii duży pierścień z ozdobnym rubinem w środku. Obejrzał go, pięknie podziękował i schował do pudełka, zakładając zamiast tego na palec prosty, srebrny z wygrawerowanym wizerunkiem Matki Boskiej.
  • Strongman odwiedził uczniów i dał wycisk Mistrz strongmen Sławomir Rawiński, był gościem uczniów zespołu Szkół Niepublicznych w Tarnowie. W czasie rozgrywanych w szkole zawodów tarnowianin zaprezentował uczniom szeroką gamę swoich nieprzeciętnych możliwości. Największe owacje otrzymał po pokazie spaceru farmera. Był to spacer z walizkami - każda o wadze 110 kilogramów. Ogromne zainteresowanie wzbudził też pokaz wyciskania na barki belki ważącej aż 130 kilogramów! Każdy z uczestników szkolnych zawodów mógł też pod okiem mistrza sprawdzić swoje umiejętności w wyciskaniu sztang. Sławomir Rawiński opowiadał też uczniom o początkach i przebiegu swojej sportowej kariery. W dzisiejszym numerze Tygodnika Miasto i Ludzie można przeczytać m.in. o tym:
  • Radni będą skarżyć miasto Procedury zostały złamane, co do tego wątpliwości nie ma - mówią tarnowscy radni o działaniach Miejskiego Biura Wyborczego. Prawomocnej decyzji, która nakazałaby powtórzenie wyborów jeszcze nie ma. Wszystko jednak wskazuje na to, że w marcu mieszkańcy Tarnowa, którzy są zameldowani w okręgu nr 3 jeszcze raz pójdą głosować. Radni już teraz zawiadamiają, że jeśli okaże się, że doszło do nieprawidłowości ze strony urzędników tarnowskiego magistratu będą domagać się odszkodowania.
  • Lepsze wyniki zdawalności egzaminu na prawo jazdy Jak wynika z danych, podsumowujących wyniki zdawalności egzaminu na prawo jazdy, pod tym względem rok 2014 był dobrym rokiem. Poprawiła się nie tylko wiedza teoretyczna zdających kandydatów, ale także ich umiejętności praktyczne. W ubiegłym roku Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego z siedzibą w Tarnowie przeprowadził ponad 20 tysięcy egzaminów teoretycznych i ponad 18 tysięcy egzaminów praktycznych. Zdawalność we wszystkich kategoriach wyniosła nieco ponad 37 proc. Kategoria B to kategoria, która cieszy się największą popularnością wśród kandydatów na kierowców, pozytywny wynik przekroczył próg 37 proc. na egzamin teoretyczny, a na egzamin praktyczny - 35,5 proc.
  • Bractwo Kurkowe kupiło buławę Ścigały? Myślę, że to odpowiednie miejsce dla buławy, jako symbolu poprzednich rządów - tak kilka tygodni temu mówił przekazując buławę Ryszarda Ścigały na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - prezydent Roman Ciepiela. Repliki buławy Hetmana Jana Tarnowskiego powstały dwa lata temu przy okazji zorganizowanych w Tarnowie Dni Przyjaźni Polsko - Węgierskiej. Było ich trzy: jedną otrzymał prezydent RP Bronisław Komorowski, drugą prezydent Węgier Janos Ader, trzecią w swoim gabinecie zatrzymał ówczesny prezydent Tarnowa Ryszard ścigała. Cenę wywoławczą na aukcji WOŚP wyznaczono na 750 zł. Po dwóch tygodniach walki o buławę została ona sprzedana za 3100 zł. Jak udało się dowiedzieć nieoficjalnie trafi ona do Bractwa Kurkowego w Tarnowie. Choć władze bractwa nie potwierdza tego faktu oficjalnie. Więcej szczegółów w dzisiejszych numerach Tygodnika Miasto i Ludzie oraz Gazety Krakowskiej.
  • Komentarze...
    testststs 10,2,9,1,A