Nieudany rewanż koszykarzy MUKS 1811 Unia Tarnów (FOTO)
access_time 2014-12-27 10:54:54
W rewanżowym spotkaniu o mistrzostwo III ligi koszykówki mężczyzn, zespół MUKS 1811 Unia Tarnów podejmował we własnej hali ekipę KU AZS Politechnika Kraków. Ostatnia odsłona meczu to bardzo dobra i konsekwentna gra bardziej doświadczonych gości z Krakowa, którzy wygrali ostatnią kwartę 23:15 i tym samym cały mecz 80:64.
W pierwszej rundzie tarnowscy koszykarze ulegli w Krakowie drużynie Politechniki 82:51. Krakowianie przyjechali do Tarnowa jako lider tabeli. W Tarnowie po punktach Michała Skowrona koszykarze MUKS-u 1811 Unii Tarnów rozpoczęli spotkanie od prowadzenia 2:0. Tarnowianie dominowali w tej kwarcie, systematycznie zwiększali swoja przewagę, prowadzili w początkowych minutach 8:2 i ostatecznie wygrali pierwszą odsłonę meczu 19:14. Początek drugiej części meczu był bardzo wyrównany jednak dzięki bardzo dobrej grze w końcówce kwarty krakowianie odrobili straty wygrywając 22:16 i tym samym doprowadzając do jednopunktowej przewagi w meczu 36:35. W trzeciej kwarcie tarnowianie popełnili dużo prostych błędów, które wykorzystali zawodnicy Politechniki i wygrali tą część spotkania 21:14. Ostatnia odsłona meczu to bardzo dobra i konsekwentna gra bardziej doświadczonych gości z Krakowa, którzy wygrali ostatnią kwartę 23:15 i tym samym cały mecz 80:64. MUKS 1811 Unia Tarnów – KU AZS Politechnika Kraków 64:80 (19:14, 16:22, 14:21,15:23). FOTO: Tomasz Schenk