Kto zatruwa Wątok w Tarnowie? Czyli co w prasie piszczy
access_time 2015-07-03 10:02:00
Modlitwa ojca Pacyfika leczy ciężko chorych. Matury wypadły znacznie lepiej. Pakiet onkologiczny problemem dla lekarzy i pacjentów - czyli o czym przeczytamy w bieżącym wydaniu Tygodnika Miasto i Ludzie oraz Gazety Krakowskiej.
W dzisiejszym numerze Gazety Krakowskiej można przeczytać m.in. o tym:
  • Modlitwa ojca Pacyfika leczy ciężko chorych Na jego mszach u franciszkanów w Zakliczynie kościół pęka w szwach. Wygłasza płomienne kazania, modli się żarliwie wraz ze zgromadzonymi w świątyni. Niby nic nadzwyczajnego, bo taki przebieg ma też wiele innych mszy w całym kraju. Tyle tylko, że w przypadku ojca Pacyfika Iwaszko można mówić o cudzie uzdrawiania w trakcie nabożeństwa. On sam twierdzi, że wielkiej mocy nie ma, a wszystko dzieje się za sprawą Boga. Przyznaje jednak, że wielu jego wiernych, po jego mszach w intencji uzdrowienia, przychodzi do niego dziękując za uratowanie zdrowia, a nawet życia.
  • Kto zatruwa Wątok w Tarnowie? Tłusta plama na Wątoku od kilkunastu dni spędza sen z powiek strażakom, strażnikom miejskim, policjantom i inspektorom ochrony środowiska. Wyciek, najprawdopodobniej substancji ropopochodnej zlokalizowano wprawdzie w miniony wtorek w rejonie ulicy Droga do Huty i unieszkodliwiono, ale niemal pewne jest, że spore jej ilości już wcześniej spłynęły do potoku zanieczyszczając przy okazji również Białą i Dunajec. Prokuratora bada, kto się przyczynił do wycieku. W dzisiejszym numerze Tygodnika Miasto i Ludzie można przeczytać m.in. o tym:
  • Matury wypadły znacznie lepiej Znamy już pierwsze, oficjalne wyniki tegorocznych matur. Okręgowa Komisja Edukacyjna podała, jak w tym roku wypadli maturzyści. Najlepiej w regionie okazali się abiturienci z Tarnowa, nieco gorzej wypadli ci z powiatu dąbrowskiego i brzeskiego. W Tarnowie zdawalność wyniosła 83 proc., podobnie jak w powiecie bocheńskim. W powiecie brzeskim było to 80 proc. Słabiej wypadł powiat tarnowski, gdzie zdawalność wyniosła 79 proc., a jeszcze gorzej powiat dąbrowski, gdzie uzyskano wynik 68 proc. Na podstawie zebranych informacji, w samym Tarnowie, najlepiej poradziło sobie III Liceum Ogólnokształcące w Tarnowie.
  • Pakiet onkologiczny problemem dla lekarzy i pacjentów Miał przyspieszyć diagnostykę leczenia nowotworów, jednak od pół roku pakiet, który działa w całej Polsce, przysparza więcej problemów, niż zakładano na początku. Zdaniem lekarzy ze Szpitala Św. Łukasza w Tarnowie, aby wszystko działało, jak należy, konieczne są zmiany. Więcej szczegółów w dzisiejszych numerach Tygodnika Miasto i Ludzie oraz Gazety Krakowskiej.
  • Komentarze...