Tarnowska firma organizatorem "Volkswagen Golf Cup"
access_time 2015-05-08 11:40:15
Volkswagen Racing Polska już po raz trzeci organizuje przedsięwzięcie, którego celem nadrzędnym jest promowanie młodych talentów w wyścigach samochodowych. Spośród kilkudziesięciu chętnych wyłonionych zostało 24 stałych zawodników z dziesięciu krajów świata i aż czterech kontynentów.
Firma Volkswagen Racing Polska została założona w 2004 roku, przez rodzinę Gładyszów dealerów marki Volkswagen. Samochody przeznaczone do wyścigów zbudowane zostały również w Tarnowie. Po szczegółowym sprawdzeniu oraz ocenie przez niemieckich inżynierów fabryki Volkswagena stwierdzono, że to właśnie Polacy zbudowali maszyny mogące tworzyć międzynarodowy Puchar. Zatem aż 25 wyścigowych Volkswagen Golfów o mocy 310 KM wyposażonych w system Push-to-Pass jest do dyspozycji zawodników w tegorocznym Pucharze. Dodatkową ciekawostką jest udział w wyścigach słynnego polskiego bramkarza Jerzego Dudka oraz jedynej przedstawicielki płci pięknej- Gosi Rdest. W marcu br. odbyły się przedsezonowe testy na torze Slovakia Ring obok Bratysławy, gdzie zawodnicy mieli okazję poznać zasady zachowania na torze oraz wzięli udział w briefingach i szkoleniach, pod koniec kwietnia odbyła się I runda wyścigów na niemieckim torze Oschersleben gdzie obok sesji kwalifikacyjnej rozegrane zostały dwa wyścigi. W pierwszym wyścigu na najwyższym stopniu podium stanął kierowca pochodzący ze Szwecji - Marcus Fluch. Tuż za nim uplasował się Michał Gadomski oraz kierowca z RPA- Jeffrey Kruger. Z kolei w drugim wyścigu triumfował Jeffrey Kruger, a drugie miejsce zajął Marcus Fluch. Najniższy stopień podium przypadł zawodnikowi z Niemiec- Manuelowi Fahnauerowi. Zachęcamy do śledzenia najbliższej transmisji na żywo za pośrednictwem live streamingu podczas drugiej rundy na torze Slovakia Ring dn. 19-21 czerwca br. Więcej informacji www.volkswagengolfcup.pl Harmonogram: II RUNDA: 19-21.06 SLOVAKIARING (Słowacja) III RUNDA: 03-05.07 LAUSITZRING (Niemcy) IV RUNDA: 28-30.08 SACHSENRING (Niemcy) V RUNDA: 18-20.09 BRNO (Czechy) VI RUNDA: 02-04.10 POZNAŃ (Polska)