Ekstraklasowa przygoda Termaliki rozpoczęła się od porażki
access_time 2015-07-21 10:30:44
Termalica Bruk Bet Nieciecza przegrała swój pierwszy mecz w T-Mobile Ekstraklasie. Rywalem Słoników był Piast Gliwice, który inaugurację rozstrzygnął na swoją korzyść 1:0. Jedyną bramkę zdobył w 29 minucie spotkania słowacki obrońca gospodarzy Patrik Mraz.
Pierwsze minuty spotkania należały do gospodarzy. Termalica próbowała wyprowadzać ataki, ale nie przynosiły one efektu. Zespoły "badały się" przez ponad kwadrans, aż gospodrze zaczęli zdobywać przewagę. W 28 min Kamil Vacek z rzutu wolnego posłał piłkę w pole karne. Tam przejąl ją Patrik Mraz i pokonał Nowaka precyzyjnym strzałem po ziemi. Był to jedyny gol tego meczu. Gospodarze byli drużyną lepszą, ale nieznancznie. Gdyby ne stracony dość szybko gol, Termalica mogłąby pokusić się o remis, a nawet zwycięstwo, bo w 75 minucie sytuacji "sam na sam" nie wykorzystał Paluchowski. Kolejnym rywalem Słoników będzie Jagiellonia Białystok, mecz odbędzie się już w niedzielę. Piast Gliwice - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 1:0 (1:0). 1:0 Mraz 28. Sędziował: Paweł Gil (Lublin). Żółte kartki: Herbert (70), Vacek (85), Mokwa (90+2) - Jarecki (44). Piast Gliwice: 1 Jakub Szmatuła - 14 Adrian Klepczyński, 91 Herbert Silva Santos, 28 Kornel Osyra, 2 Patrik Mraz - 9 Radosław Murawski - 26 Bartosz Szeliga (61 96 Sebastian Musiolik), 25 Kamil Vacek, 12 Sasa Zivec,21 Gerard Badia (88 Tomasz Mokwa) - 16 Martin Nespor (68 5 Marcin Pietrowski). Termalica Bruk-Bet: 82 Sebastian Nowak – 8 Patryk Fryc, 2 Dawid Sołdecki, 4 Michał Markowski, 27 Dariusz Jarecki – 5 Sebastian Ziajka 19 Krzysztof Kaczmarczyk, 25 Mateusz Kupczak (68 24 Wojciech Kędziora), 10 Dawid Plizga, 20 Jakub Biskup (43 Bartosz Babiarz) - 16 Adrian Paluchowski (78 Emil Drozdowicz). fotografie ze strony termalica.brukbet.com