Termalica nie sprostała Jagiellonii
access_time 2015-07-27 10:30:03
Beniaminek T-Mobile Ekstraklasy wciąż bez zwycięstwa. W drugim meczu rozgrywek Termalica Bruk Bet przegrała wyjazdowy mecz w Białymstoku 0:2 i do domu wróciła bez punktu. Kibice Słoników nadal czekają także na pierwszego gola swoich zawodników w ekstraklasie.
Do tego spotkania drużyna "Słoników" przystąpiła bez kontuzjowanych: Jakuba Biskupa, Andrzeja Witana, Wołodymyra Kowala i rehabilitującego się Bartłomieja Smuczyńskiego. Początek należał do gospodarzy. W 3 min po złym wybiciu piłka trafiła do Niki Dzalamidze, który uruchomił Piotra Tomasika. Ten groźnie strzelił, ale futbolówkę wybił Sebastian Nowak. W kolejnych minutach blisko pokonania golkipera gości był m.in. Patryk Tuszyński. W 13 min strzał po ziemi Dalibora Plevy złapał bramkarz gospodarzy. W 30 min słupek ratuje gości od utraty gola, po strzale Macieja Gajosa. W 35 min Nowak pewnie zainterweniował po uderzeniu z wolnego Gajosa. Pięć minut później z prowadzenia cieszyli się żółto-czerwoni. Autorem trafienia był Gajos. Głową sfinalizował dośrodkowanie Tomasika.W 45 min Sebastian Ziajka w ostatniej chwili powstrzymał Tuszyńskiego, który miał przed sobą tylko Nowaka. Druga połowa rozpoczęła się od ataków gospodarzy.W 53 min Wojciech Kędziora wpadł w pole karne. Zagrał do wbiegającego Emila Drozdowicza, który z 12 metrów przestrzelił. W 72 min wynik głową podwyższył Tuszyński. Stało się to po centrze Rafała Grzyba. W 75 min Nowak kapitalnie obronił groźne uderzenie Dzalamidze. Dwie minuty później golkiper gości ponownie był na posterunku. Zaskoczyć próbował go Gajos. W 80 min niecieczan po strzale Piotra Grzelczaka, najpierw uratował słupek, a później z linii bramkowej wybił ją Michał Markowski. Kolejnym rywalem Słoników będzie Śląsk Wrocław. Mecz w stolicy Dolnego Śląska odbędzie się 2 sierpnia. Jagiellonia Białystok - Termalica Bruk-Bet Nieicecza 2:0 (1:0) 1:0 Gajos 40, 2:0 Tuszyński 72. Sędziowali: Tomasz Musiał (główny). Asytenci: Marcin Borkowski, Marek Arys. Żółte kartki: Grzyb (15 min), Madera (62), Romanchuk (87) - Jarecki (33). Widzów 10 653. Jagiellonia: 69. Bartłomiej Drągowski - 2. Filip Modelski, 19. Igors Tarasovs, 7. Sebastian Madera, 77. Piotr Tomasik - 6. Taras Romanchuk, 22. Rafał Grzyb - 10. Nika Dzalamidze, 20. Maciej Gajos, 21. Przemysław Frankowski (69 12 Piotr Grzelczak) - 8. Patryk Tuszyński (88 28 Karol Świderski). Termalica Bruk-Bet: 82 Sebastian Nowak - 8 Patryk Fryc, 4 Michał Markowski, 2 Dawid Sołdecki, 27 Dariusz Jarecki (90 14 Jakub Wróbel) - 5 Sebastian Ziajka, 6 Bartłomiej Babiarz, 17. Dalibor Pleva (70 7 Tomasz Foszmańczyk), 19 Krzysztof Kaczmarczyk, 10 Dawid Plizga (46 24 Wojciech Kędziora) - 21 Emil Drozdowicz. Zdjęcie: archiwum klubu