Wodociągi straszą karami w Tarnowie i Skrzyszowie, czyli co w prasie piszczy
access_time 2015-08-05 08:55:45
Chmura dymu zasnuła niebo tarnowianom. Ja źle parkuję?! Spadaj... Tarnowianie zalegają z czynszami - czyli o czym przeczytamy w bieżącym wydaniu Tygodnika TEMI oraz Gazety Krakowskiej.
W dzisiejszym numerze Gazety Krakowskiej można przeczytać m.in. o tym:
  • Wodociągi straszą karami w Tarnowie i Skrzyszowie Inspektorzy ruszają w teren, by sprawdzić, kto podpiął się nielegalnie do sieci. 10 tys. zł grzywny i sprawa w sądzie - takimi karami grozi spółka wodociągowa mieszkańcom miasta i gminy Tarnów oraz Skrzyszowa. Ulotki takiej treści są właśnie roznoszone po domach. - Od kilku dni przychodzi do nas po kilkanaście osób, które chcą skorzystać z abolicji - mówi Ryszard Kowalczyk z zarządu Tarnowskich Wodociągów. - Podpisujemy z nimi umowę i startujemy od zera, zapominając o tym, co się stało. Trzeba jeszcze zapłacić za dokumentację 121 złotych, a jeśli potrzebne są mapy geodezyjne, to 350 zł. Z "ułaskawienia" można skorzystać tylko do końca tego miesiąca.
  • Chmura dymu zasnuła niebo tarnowianom W ogniu stanęła wczoraj rano hala przy ul. Fabrycznej, w której magazynowano elektrośmieci. Słup dymu sięgał 100 metrów wysokości. Przerażeni byli zwłaszcza mieszkańcy okolicznych domów jednorodzinnych, którzy bali się o swój dobytek. Pożar w każdej chwili mógł się rozprzestrzenić na inne budynki. Na miejsce skierowano osiem jednostek strażackich, którym szybko udało się opanować ogień. Przyczyną pożaru mogło być zwarcie instalacji elektrycznej. W dzisiejszym numerze Tygodnika TEMI można przeczytać m.in. o tym:
  • Ja źle parkuję?! Spadaj... Parkują, gdzie chcą i jak chcą. Przyłapani na gorącym uczynku rozgrzeszają się zawsze tak samo: Ja tylko na chwilę… Do banku, do sklepu, do apteki… Nie straszne im pouczenia ani mandaty. Parkujący niezgodnie z prawem kierowcy są zmorą wszystkich miast, Tarnowa również. Od początku tego roku tarnowscy strażnicy miejscu pouczyli 2407 źle parkujących kierowców, 490 zostało ukaranych grzywną na łączna kwotę 48 650 zł. W 173 przypadkach skierowano wnioski do sądu, ponieważ kierowcy byli przekonani, że "racja jest o ich stronie" i mandatu przyjąć nie chcieli.
  • Tarnowianie zalegają z czynszami Lokatorzy zasobów Tarnowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej mają już około 4 mln zł zaległości czynszowych, w Miejskim Zarządzie Budynków mówią o kwocie bliskiej 2,5 mln złotych. Długi rekordzistów sięgają ponad 110 tys. zł. W tym roku spółdzielnia skierowała do sądu 114 spraw dotyczących zaległych należności opiewających na pół miliona złotych. Uzyskano tyle samo nakazów zapłaty, a po zawiadomieniu komornika odzyskano około 100 tys. złotych. W TSM wskaźnik zadłużenia lokatorów sięga 6,7 proc. Więcej szczegółów w dzisiejszych numerach TEMI oraz Gazety Krakowskiej.
  • Komentarze...