Autostrada zmieni nazwę? Czyli co w prasie piszczy
access_time 2015-08-12 09:25:20
Piorun był bliski śmierci. W azylu czuje się lepiej. Znaki dla turysty. Czytelnicy interweniują. Dziki pożegnały się z lasem - czyli o czym przeczytamy w bieżącym wydaniu Tygodnika TEMI oraz Gazety Krakowskiej.
W dzisiejszym numerze Gazety Krakowskiej można przeczytać m.in. o tym:
  • Autostrada zmieni nazwę? A4 ochrzczona imieniem "Pamięci Żołnierzy Wyklętych"? Prawica zbiera podpisy. Pomysł poparło kilka tysięcy osób. Nie brakuje także przeciwników. Decyzja należy do ministra. Ponad pięć tysięcy osób podpisało się pod wnioskiem o nadanie autostradzie A4 nazwy "Pamięci Żołnierzy Wyklętych". Choć zbiórka odbywa się w całym kraju, to właśnie w naszym regionie spotkała się z największym poparciem mieszkańców. Nie oznacza to jednak, że wszyscy są zachwyceni pomysłem.
  • Piorun był bliski śmierci. W azylu czuje się lepiej Pod opieką Ilony Drwal z Tarnowskiego Azylu dla Psów i Kotów kundelek Piorun dochodzi do siebie po traumie na którą skazała go właścicielka. Kobieta chciała pozbyć się kłopotu, zostawiając psiaka przywiązanego do drzewa w zagajniku przy ul. Ablewicza. Okrutną 41-latka zajęli się już policjanci. Teraz grożą jej nawet 2 lata więzienia. W dzisiejszym numerze Tygodnika TEMI można przeczytać m.in. o tym:
  • Znaki dla turysty Co ma zrobić turysta, który wysiadł na dworcu w Tarnowie i chce poznać atrakcje miasta? Musi poszukać oznakowania, jakie zaprowadzi go do najciekawszych miejsc, a z tym jest całkiem nieźle. Gorszą perspektywę ma turysta na autostradzie, który nawet jeśli chciałby coś zobaczyć na trasie, do Tarnowa nie zajrzy, bo nie wie po co. Postawienie turystycznych znaków na A4 wciąż blokuje GDDKiA w Krakowie.
  • Czytelnicy interweniują. Dziki pożegnały się z lasem Od dłuższego czasu otrzymujemy od naszych czytelników sygnały o dużej liczbie dzików, które opanowały okolice Tarnowa i powodują straty w rolnictwie. Niedawno pisaliśmy o trudnej pod tym względem sytuacji w gminie Szerzyny, teraz ponownie odezwała się Pogórska Wola. Zenon Cyboroń, producent rolny z tej miejscowości, alarmując o wędrujących wokół wsi dzikach, jest zdania, że do strat w uprawach rolnych przyczyniają się także właściciele niezagospodarowanych gruntów. Więcej szczegółów w dzisiejszych numerach TEMI oraz Gazety Krakowskiej.
  • Komentarze...
    testststs 10,2,9,1,A