Mielec szczęśliwy dla Słoni. Drugie zwycięstwo Termaliki
access_time 2015-08-17 10:44:46
To był udany weekend dla drużyn z regionu. W niedzielę żużlowcy awansowali do najlepszej "czwórki" sezonu, a już w sobotę drugie zwycięstwo w T-Mobile Ekstraklasie odnieśli piłkarze Termaliki Bruk-Betu Nieciecza. Słonie pokonały Górnika Zabrze 3:0.
Mecz rozpoczął się idealnie dla niecieczan. Już w 5 min gospodarze (mecz rozgrywano w Mielcu) prowadzili po golu Emila Drozdowicza. W 33 minucie - po faulu na Tomaszu Foszmańczyku - sędzia podyktował rzut karny. Jego pewnym wykonawcą został Dawid Plizga. Ten sam zawodnik pogrążył Górnika po drugim swoim golu zdobytym w 90 minucie. Co ciekawe, Plizga jest zawodnikiem... Górnika Zabrze, a w Niecieczy przebywa jedynie "na wypożyczeniu". Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Górnik Zabrze 3:0 (2:0) 1:0 Drozdowicz 5, 2:0 Plizga 34-karny, 3:0 Plizga 90. Sędziowali: Paweł Gil (główny). Piotr Sadczuk, Marcin Borkowski (asystenci). Żółta kartka: Gergel (86). Widzów 3109. Termalica Bruk-Bet Nieciecza: 82 Sebastian Nowak - 8 Patryk Fryc, 2 Dawid Sołdecki, 18 Pavol Stano, 5 Sebastian Ziajka - 21 Emil Drozdowicz (75 20 Jakub Biskup), 17 Dalibor Pleva, 6 Bartłomiej Babiarz, 7 Tomasz Foszmańczyk (63 25 Mateusz Kupczak), 10 Dawid Plizga - 24 Wojciech Kędziora (84 9 Bartłomiej Smuczyński). Górnik Zabrze: 33 Sebastian Przyrowski - 2 Bartosz Kopacz (46 17 Dominik Sadzawicki), 26 Adam Danch, 5 Oleksandr Shevelyukhin - 6 Rafał Kurzawa (46 38 Bartosz Iwan), 7 Radosław Sobolewski, 19 Mariusz Przybylski - 4 Rafał Kosznik, 18 Łukasz Madej, 11 Roman Gergel - 23 Szymon Skrzypczak. Kolejnym rywalem Termaliki będzie Ruch Chorzów. Mecz odbędzie się w Chorzowie, w najbliższą sobotę, początek o 15.30.