Upadające miasto? Czyli co w prasie piszczy
access_time 2015-03-25 09:13:48
Tarnowianie w autobusach: Wożą nas rzęchami z PRL-u! W Iwkowej woda ze studni tańsza pięć razy niż z sieci. Tomasik nowym komendantem straży miejskiej? Pacjent płaci dwa razy. Ścigała: Celowo mnie wystawiono, żeby ukryć żużlowe przekręty - czyli o czym przeczytamy w bieżącym wydaniu Tygodnika TEMI oraz Gazety Krakowskiej.
W dzisiejszym numerze Gazety Krakowskiej można przeczytać m.in. o tym:
  • Tarnowianie w autobusach: Wożą nas rzęchami z PRL-u! Co szósty autobus miejski w Tarnowie ma ponad 20 lat! - Niech idą na żyletki - mówią pasażerowie. Związkowcy z MPK wysłali do prezydenta apel o wymianę taboru. Potrzeba ponad 40 mln złotych. Nie rozwijają ponaddźwiękowej prędkości, pozostawiając po sobie płonące ślady na jezdni. Mimo to podróżni z Tarnowa przenoszą się nimi niczym wehikułem czasu w zamierzchłą już erę. Mowa o autobusach miejskich, którymi wciąż wozi nas MPK.
  • W Iwkowej woda ze studni tańsza pięć razy niż z sieci Samorząd wydał ponad 4,5 mln złotych na sieć wodociągową. Kłopot w tym, że przed długie lata ją zaniedbywał. Zniecierpliwieni mieszkańcy wzięli sprawy w swoje ręce i nie tylko wykopali własne studnie, ale stworzyli sąsiedzkie, prywatne spółki wodne. Teraz wielu nawet nie myśli o tym, by płacić za przyłącze do sieci gminnej. Tym bardziej, że cena wody z ich źródeł jest pięć razy niższa niż oferowana przez gminę z ujęcia w Dunajcu z Łososiny Dolnej.
  • Tomasik nowym komendantem straży miejskiej? Bezkrólewie w tarnowskiej straży miejskiej nie powinno trwać długo. Ofertę objęcia jednostki dostał już... komendant strażników z Bochni. Prezydent Tarnowa nie chciał wczoraj komentować tej sprawy. Za to Tomasik w rozmowie z "Gazetą Krakowską" przyznał, że otrzymał propozycje pracy w Tarnowie. Ale decyzji jeszcze nie podjął. W dzisiejszym numerze Tygodnika TEMI można przeczytać m.in. o tym:
  • Upadające miasto? Można odnieść wrażenie, że od pewnego czasu Tarnów przeżywa okres tzw. „czarnego pijaru”, swoistej antyreklamy, która stawia miasto w negatywnym świetle. Z wielu wyrażanych przez samych mieszkańców opinii wyłania się często obraz ośrodka upadającego, pozbawionego perspektyw. Czy rzeczywiście jest aż tak źle? Tarnowian ubywa, coraz bardziej się starzeją, młodzi uciekają z miasta, jest źle – to najczęściej ostatnio słyszane opinie mieszkańców miasta nad Białą. Tymczasem w rankingu „Polityki” o jakości życia w 66 miastach Polski Tarnów zajął wysokie 20. miejsce. Jaka jest więc prawda?
  • Pacjent płaci dwa razy Jeszcze do niedawna twierdziło się, że aby leczyć się w Polsce, trzeba mieć pieniądze, w kontekście korzystania z prywatnej ochrony zdrowia. Okazuje się, że nawet pieniądze nie zawsze wystarczają – W Tarnowie coraz dłuższe kolejki do lekarzy specjalistów ustawiają się nie tylko w publicznych placówkach medycznych, ale również w gabinetach prywatnych. Wzięci lekarze mają coraz więcej pacjentów, którzy z „bezpłatnych” przychodni odchodzą z kwitkiem. Przymuszeni sytuacją z jednej strony regularnie opłacają comiesięczne składki zdrowotne, z drugiej dopłacają do prywatnych wizyt.
  • Ścigała: Celowo mnie wystawiono, żeby ukryć żużlowe przekręty Były prezydent Tarnowa, Ryszard Ścigała w trzecim dniu sądowego procesu ponownie przekonywał, że zarzuty o korupcję są chybione, a on nie wziął 70 tysięcy złotych łapówki od firmy Strabag. Przez kilka godzin uzupełniał wcześniejsze wyjaśnienia i tłumaczył się ze znajomości z osobami zamieszanymi w całą sprawę. Stwierdził m.in., że celowo został wystawiony, aby nie wyszło na jaw lewe finansowanie żużla i prezesów żużlowej spółki przez firmę Strabag. Na zakończenie trzeciego dnia procesu Ryszard Ścigała raz jeszcze oświadczył, że jest niewinny, jego zdaniem stawiane mu zarzuty sprowadzają się do „słowa przeciwko słowu” i w takiej sytuacji trudno o obiektywną prawdę Więcej szczegółów w dzisiejszych numerach TEMI oraz Gazety Krakowskiej.
  • Komentarze...
    testststs 10,2,9,1,A