Miasto wyprowadzone w pole, czyli co w prasie piszczy
access_time 2015-04-01 11:22:20
Czarują emerytów cudownym urządzeniem. Roszady personalne Ciepieli. Turyści są jak prawdziwa żyła złota. Miasto wyprowadzone w pole. "Gumowego" zagłębia nie będzie? J. Kułaga na procesie Ścigały: - Miałem coś zeznać na prezydenta... - czyli o czym przeczytamy w bieżącym wydaniu Tygodnika TEMI oraz Gazety Krakowskiej.
W dzisiejszym numerze Gazety Krakowskiej można przeczytać m.in. o tym:
  • Czarują emerytów cudownym urządzeniem Firma z Poznania mamiła w Tarnowie emerytów, prezentując urządzenie, która ma uwalniać prawie od wszystkich dolegliwości. Leczy jednocześnie choroby serca, cukrzycę, katar, a także hemoroidy. Do tego ma niezwykłą właściwość. Na mężczyzn działa skuteczniej niż pigułki na potencję! Tak firma z Poznania reklamowała niewielkie, plastikowe urządzenie, przypominające wielkością i kształtem pilota od telewizora. Na specjalny pokaz tzw. rezonatora wczoraj zwabiła do sal jednego z tarnowskich hoteli grupę emerytów. Zgodnie z ulotkami, które trafiły do ich skrzynek pocztowych, chodziło o bezpłatne badania układu krążenia. Ani słowa na nich nie było o tym, że na miejscu będą zachęcani do kupienia cudownego urządzenia za... 5300 zł.
  • Roszady personalne Ciepieli Zmiany w tarnowskim magistracie nie pociągną za sobą zwolnień. Szefom likwidowanych wydziałów prezydent zaproponował inne stanowiska. Zapowiadana rewolucja w urzędzie, polegająca na likwidacji sześciu wydziałów, okazała się burzą w szklance wody. Wczoraj prezydent Tarnowa odkrył kardy w sprawie personaliów. Głowy ostatecznie nie pospadały z jednym wyjątkiem. Niepewny jest los Magdaleny Osiak – obecnej szefowej Wydziału Polityki Społecznej UMT. Na razie nie otrzymała propozycji innej pracy w magistracie.
  • Turyści są jak prawdziwa żyła złota. Zostawili u nas ostatnio ponad ćwierć miliarda złotych Obecność Tarnowa na turystycznych targach daje efekty. W ub.r. zajrzało do miasta pół miliona przyjezdnych. W tym sezonie może paść rekord. Optymizmem napawają zwłaszcza finansowe szacunki Tarnowskiego Centrum Informacji. Wynika z nich, że zwiedzający miasto zostawili u nasz w zeszłym roku 264 mln zł. Płacąc za zwiedzanie turystycznych atrakcji, noclegi, posiłki albo pamiątki. W dzisiejszym numerze Tygodnika TEMI można przeczytać m.in. o tym:
  • Miasto wyprowadzone w pole Plany były piękne: na obrzeżach Tarnowa miała powstać trzecia w mieście wielka galeria handlowa, setki mieszkańców miały dostać pracę, a miasto – w ramach tzw. offsetu – nowe drogi, place zabaw i wsparcie imprez kulturalnych oraz sportowych. Od czasu tych obietnic minęło już prawie 8 lat, ale obietnice pozostały na papierze – centrum handlowego nie ma, jest za to niesmak i niedowierzanie, jak samorząd ponad 100‑tysięcznego miasta mógł tak łatwo dać się wymanewrować mało wiarygodnemu inwestorowi.
  • „Gumowego” zagłębia nie będzie? Bardzo optymistyczne były nastroje, gdy jesienią ubiegłego roku ogłoszono, że luksemburska firma SaarGummi podpisała list intencyjny z miastem na budowę w mieście nowego zakładu. Wiadomość obiegła portale informacyjne i ekonomiczne w całym kraju. Niektóre uznały sprawę już za przesądzoną, pisząc, że w Tarnowie powstanie pierwszy w Polsce zakład znanej firmy branży gumowej. Tymczasem w tej sprawie zapanowała cisza. SaarGummi udziela wymijających odpowiedzi, a Tarnowski Klaster Przemysłowy nabrał wody w usta.
  • J. Kułaga na procesie Ścigały: - Miałem coś zeznać na prezydenta... Podczas kolejnego dnia procesu byłego prezydenta Tarnowa oraz miejskich urzędników, który trwa od 4 marca w Sądzie Rejonowym w Brzesku, zeznawali Zdzisław M., były dyrektor Tarnowskiego Zarządu Dróg Miejskich, oraz Jacek Kułaga, dawny dyrektor Centrum Usług Ogólnomiejskich UMT. Obydwaj oskarżeni złożyli obciążające względem siebie zeznania, z których wyłania się dość ponury obraz pracy i sposobu funkcjonowania urzędu w ostatnich latach do czasu ujawnienia afery korupcyjnej. Więcej szczegółów w dzisiejszych numerach TEMI oraz Gazety Krakowskiej.
  • Komentarze...
    testststs 10,2,9,1,A