Maciej Bochniak w Centrum Sztuki Moście (KONKURS)
access_time 2015-02-27 10:26:37
Jeden z najciekawszych młodych twórców polskiego kina - reżyser filmu "Disco Polo" będzie kolejnym bohaterem cyklu "Goście Łukasza Maciejewskiego".
Data: Niedziela, 1 marca o godz. 18:30, po seansie spotkanie z reżyserem Maciejem Bochniakiem, które poprowadzi Łukasz Maciejewski. Miejsce: Centrum Sztuki Mościce Cena biletu: Bilety: 10 zł DISCO POLO Szalone lata dziewięćdziesiąte, gdy nad Wisłą zagościła wolność, a cała Polska śniła amerykański sen. Wielka transformacja, gorączka złota, spełniają się marzenia "od zera do Rockefellera". Tomek i Rudy - chłopaki z prowincji napędzani pasją i marzeniami żegnają szarą rzeczywistość i ruszają na podbój discopolowych list przebojów. Karierę zaczynają od koncertów w remizach i wiejskich dyskotekach, by w końcu jako grupa LASER brawurowo wedrzeć się na muzyczne salony, czyli do wytwórni Alfa, w której króluje jedyny prawdziwy Polak - Daniel Polak (Tomasz Kot). Tam Tomek zakochuje się w pięknej i ekscentrycznej diwie Gensoninie (Joanna Kulig), zdobywa kasę i sławę, a wszystkie dziewczyny tańczą już tylko dla niego. Lecz sukces ma swoją cenę - dolary pozornie dają wolność i swobodę, a z amerykańskiego snu możnasię szybko i brutalnie przebudzić. "Disco Polo" to komediowy thriller, szalony romans oraz film drogi podany z lekkością i w oparach absurdu. W rolach wschodzących gwiazd disco: Dawid Ogrodnik, Piotr Głowacki, Joanna Kulig i Aleksandra Hamkało - jedni z najbardziej uznanych artystów młodego pokolenia, którym towarzyszą wybitni aktorzy tacy jak: Tomasz Kot, Iwona Bielska, Jacek Koman, Janusz Chabior, Juliusz Chrząstowski i Mariusz Drężek. Gościnnie występują najpopularniejsi wykonawcy muzyki disco polo: Radosław Liszewski, Tomasz Niecik i Robert Klatt. Film wyreżyserował Maciej Bochniak, autor głośnego pełnometrażowego dokumentu MILIARD SZCZĘŚLIWYCH LUDZI o chińskiej przygodzie zespołu Bayer Full. Scenariusz do DISCO POLO reżyser napisał wspólnie z Mateuszem Kościukiewiczem. Ścieżka muzyczna filmu zawiera 26 przebojów, w tym utwory zespołów: Weekend, Akcent, Skanner, Niecik, Classic, Boys i inni. Maciej Bochniak (ur. 26 maja 1984 w Krakowie) - reżyser filmowy i scenarzysta (absolwent Wyższego Studium Scenariuszowego PWSFTviT w Łodzi). W filmie debiutował dokumentem krótkometrażowym "Przyjęcie" (2011) w ramach programu "Pierwszy Dokument" w Studio Munka oraz filmem fabularnym "Pokój". W 2012 nakręcił film dokumentalny "Miliard Szczęśliwych ludzi", a w 2014 Disco Polo, który jest jego pełnometrażowym debiutem fabularnym. Sprzedaż i informacje: Kasa CSM tel. 14 633 46 04 Ul. Traugutta 1, 33-101 Tarnów
Dla czytelników portalu Tarnow.net.pl mamy dwa podwójne zaproszenia na projekcje, która odbędzie się w niedzielę, 1 marca o godz. 18:30, w Centrum Sztuki Mościce. Każdy, kto prześle na adres konkurs@tarnow.net.pl w terminie do piątku, 27 lutego, do godz. 14:30, swoje imię i nazwisko oraz nr tel. i adres e-mail weźmie udział w losowaniu wejściówek. W temacie wiadomości należy wpisać: "Disco Polo"
Komentarze...