Poseł Wardzała pyta ministra o przyszłość Azotów
access_time 2015-03-06 10:11:07
Jest pierwsza reakcja przedstawicieli partii rządzącej na tekst "Dziennika Gazety Prawnej", o którym pisaliśmy we wtorek. Poseł PO Robert Wardzała pyta ministra skarbu o rzeczywiste plany resortu względem Grupy Azoty. Według DGP ministerstwo chce połączyć Grupę Azoty z włocławskim Anwilem, a potem wyodrębnić z niej tarnowską fabrykę.
W liście czytamy m.in.: "Gazeta Prawna informuje, że resort skarbu nie chce już, żeby tarnowskie Zakłady Azotowe stały na czele Grupy Azoty. Dziennik publikuje informacje, według których przez taką sytuację więcej pieniędzy z działalności poszczególnych zakładów Grupy trafia do Tarnowa niż do ministerstwa. Gazeta Prawna podaje również, że ministerstwo chce połączyć zakłady Grupy Azoty z Anwilem we Włocławku i doprowadzić do tego, żeby na czele koncernu wysunęły się inne zakłady.   Pragnę przypomnieć, że Zakłady Azotowe w Tarnowie to jeden z największych pracodawców w Małopolsce, miejsce – żywiciel dla wielu rodzin i stabilizacja gospodarcza regionu." I dlatego właśnie poseł chce aby minister skarbu odpowiedział na następujące pytania:
  • 1. Jak Ministerstwo odnosi się do tych informacji?
  • 2. Jakie są plany dotyczące przyszłości Zakładów Azotowych w Tarnowie?
  • 3. Jakie skutki spowodowałaby opisana w gazecie strategia wydarzeń?
  • 4. Czy nie zagrozi to bezpieczeństwu zatrudnienia mieszkańców Tarnowa i regionu? O zamieszaniu wywołanym tekstem DGP przeczytasz tutaj
  • Komentarze...