Co dziś robią bohaterowie afery, czyli co w prasie piszczy
access_time 2015-03-06 09:30:27
Obudziła się ze śpiączki, nie wie o śmierci babci. Cała prawda o założycielu Tarnowa. Ryszard Ścigała nie przyznaje się do winy. Domy pękają, a ruch będzie jeszcze większy. Nowe rachunki za prąd od Tauronu. Toruńskie pierniki na wystawie - czyli o czym przeczytamy w bieżącym wydaniu Tygodnika Miasto i Ludzie oraz Gazety Krakowskiej.
W dzisiejszym numerze Gazety Krakowskiej można przeczytać m.in. o tym:
  • Co dziś robią bohaterowie afery Jeszcze niedawno należeli do grona lokalnych VIP-ów, dziś usunęli się w cień. "Gazeta Tarnowska" sprawdziła, co porabiają bohaterowie głośnej afery, których proces właśnie się rozpoczął. Ryszard Ścigała gabinet prezydenta zamienił na fotel dyrektora zarządzającego spółką ABM Solid i w sprawach zawodowych chciałby podróżować do Chin. Dawni prezesi żużlowej spółki, którzy mieli pośredniczyć w przekazaniu łapówki od przedstawicieli firmy Strabag, radzą sobie gorzej.
  • Obudziła się ze śpiączki. Nie wie o śmierci babci Porwana przez lawinę w Tatrach Katarzyna Węgrzyn jest w coraz lepszym stanie. Nie wie nic o wypadku oraz o żałobie w rodzinie. Kasię czeka jeszcze długa rehabilitacja, jednak z dnia na dzień czuje się coraz lepiej. Kasia nie pamięta co się stało. Lekarze zabraniają jej mówić o całym zdarzeniu, aby jej stan się nie pogorszył. Ona jednak cały czas chce się dowiedzieć, dlaczego znalazła się w szpitalu. - Musimy wtedy szybko zmieniać temat. Dwa dni po wypadku Kasi zmarła również babcia i tego też nie możemy jej powiedzieć - zaznacz pani Urszula.
  • Cała prawda o założycielu Tarnowa. Oto nieznane karty historii miasta Spycimir Leliwita posądzony był o łapówkarstwo, wieszał rzezimieszków, sam wybierał synom żony. Posiadał kopalnie złota, srebra i miedzi. W ciągu 14 lat kariery został "pierwszym" po królu. Już jutro Tarnów świętować bazie 685. rocznicę nadania praw lokacji. To doskonała okazja, by zbadać, kim był i z czego zabłysnął założyciel miasta. W dzisiejszym numerze Tygodnika Miasto i Ludzie można przeczytać m.in. o tym:
  • Ryszard Ścigała nie przyznaje się do winy Ponad dwie godziny prokurator Seweryn Borek odczytywał akt oskarżenia w sprawie byłego prezydenta Tarnowa. Obciążają go zeznania byłych pracowników firmy Strabag, byłych prezesów spółki żużlowej oraz urzędników tarnowskiego magistratu.
  • Domy pękają, a ruch będzie jeszcze większy W przyszłym roku powinna ruszyć przebudowa ulicy Kwiatkowskiego w Mościcach. Na skrzyżowaniu Mościckiego i Czerwonych Klonów powstanie kolejne rondo. Mieszkańcy boją się, że sznur ciężarówek będzie przemykał pod ich oknami, ale na zmiany planów nie ma większych szans. Mieszkańcy jednak zapowiadają, że nie przestaną walczyć z pomysłami urzędników. W tej sprawie zebrali już podpisy i wręczyli Romanowi Ciepieli. Teraz czekają na jego kolejną odpowiedź.
  • Nowe rachunki za prąd od Tauronu 250 tysięcy odbiorców z regionu tarnowskiego otrzyma przez najbliższe pół roku nowe faktury za energie elektryczna dostarczaną przez Tauron. Pierwsi odbiorcy energii elektrycznej z Tauronu otrzymali rachunki nowego typu już w lutym. Na nowych fakturach Tauronu jest wiele nowych elementów. Jeśli chodzi o sam sposób opłacenia faktur to niewiele się natomiast zmienia poza numerem konta bankowego.
  • Toruńskie pierniki na wystawie W tarnowskim Muzeum Okręgowym otwarta została wystawa poświęcona toruńskim piernikom. To wystawa objazdowa, którą możemy oglądać w Tarnowie. Na wystawie można zobaczyć wiele interesujących eksponatów poświęconych wykonywaniu przed laty toruńskich pierników. Więcej szczegółów w dzisiejszych numerach Tygodnika Miasto i Ludzie oraz Gazety Krakowskiej.
  • Komentarze...
    testststs 10,2,9,1,A