Tarnów już przestał być twierdzą PO? Czyli co w prasie piszczy
access_time 2015-05-15 10:47:40
Wiedziała, że ojciec jest chory. Celowo skazała go na śmierć? Tarnów przychodzi na LNG. Co dalej z ośrodkiem specjalnym w Zbylitowskiej Górze? Czyli o czym przeczytamy w bieżącym wydaniu Tygodnika Miasto i Ludzie oraz Gazety Krakowskiej.
W dzisiejszym numerze Gazety Krakowskiej można przeczytać m.in. o tym:
  • Tarnów już przestał być twierdzą PO? Jeszcze nie wybraliśmy prezydenta, a partie zaczynają typować listy do Sejmu. Współpracownik prezydenta Lecha Kaczyńskiego i zaciekły krytyk PO otworzy jesienią listę kandydatów di Sejmu Platformy Obywatelskiej w Tarnowie? Cień Michała Kamińskiego padł na działaczy partii w naszym mieście. Dodatkowo ich nastroje pogorszyła porażka Bronisława Komorowskiego w pierwszym starciu z Andrzejem Dudą. Tarnów nie jest już twierdzą PO. Pięć lat temu urzędujący prezydent pokonał tu pewnie Jarosława Kaczyńskiego. Teraz przegrał z kandydatem PiS, a jesienią parta może mieć tu problem z obroną 3 mandatów poselskich. - To informacja wyssana z palca - mówi w doniesieniach na temat startu Kamińskiego w Tarnowie Bartłomiej Babuśka.
  • Wiedziała, że ojciec jest chory. Celowo skazała go na śmierć? Elżbieta J. zostawiła niedołężnego ojca samego w zamkniętym mieszkaniu i wyjechała na ponad dwa tygodnie nad morze, aby odpocząć. Gdy wróciła, 83-latek już nie żył mniej więcej od trzech dni. Tarnowski sąd, który w środę ponownie zajmował się bulwersującą sprawą 6-letniej mieszanki Bochni, przesłucha między innymi biegłego do spraw geriatrii. - Z dokumentacji, medycznej wynika, że Kaźmierz G. wymagał stałej opieki i nadzoru drugiej osoby przez całą dobę. Rozpoznano u niego schizofrenię i nasilające się zaburzenia związane z otępieniem. Mężczyzna wykazał również zachowania agresywne - stwierdził dr n. med. Robert Błaszczak, geriatra z Łodzi. W dzisiejszym numerze Tygodnika Miasto i Ludzie można przeczytać m.in. o tym:
  • Tarnów przychodzi na LNG Pięć autobusów zasilanych LNG zamierza kupić tarnowskie MPK. Miejski przewoźnik wycofuje się z pojazdów na gaz ziemny cng, gdyż są one zbyt drogie w eksploatacji. - Cena CNG jest teraz na tyle wysoka, że bardziej opłaca się jeździć na dieslu - mówi prezes MPK, Jerzy Wiatr. Państwo na koniec roku dołożyło jeszcze do tego akcyzę. Sytuację zmienił gaz LNG, który pojawił się w dużej podaży na rynku, przez co ceny paliwa spadły.
  • Co dalej z ośrodkiem specjalnym w Zbylitowskiej Górze? Co dalej ze Specjalistycznym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym w Zbylitowskiej Górze? Wszystko wskazuje na to, że ośrodek mieszczący się obecnie w dawnym dworku trafi w prywatne ręce dawnych właścicieli. Teraz wszystko wskazuje na to, że będzie to pierwszy zabytkowy obiekt z kilku, które starostwo będzie musiało oddać dawnym właścicielom. Ewentualnie, wykupić. Jednak, cena nie jest mała. Na kupno dworku w Zbylitowskiej Górze z budżetu powiatu trzeba będzie wydać blisko sześć milionów zł. Wartość samej nieruchomości to 3,3 mln zł. Do tego dochodzi kwota 2,7 mln zł, której spadkobiercy zażądali od starostwa za tzw.bezumowne korzystanie z nieruchomości przez 12 ostatnich lat. Więcej szczegółów w dzisiejszych numerach Tygodnika Miasto i Ludzie oraz Gazety Krakowskiej.
  • Komentarze...
    testststs 10,2,9,1,A