Tango Cafe wraca po wakacyjnej przerwie (KONKURS)
access_time 2015-09-09 10:26:08
W sobotę, 12 września, o godz. 20, w Centrum Sztuki Mościce, zagra zespół Quinteto Rapido, a zatańczą i poprowadzą taneczny wieczór: Agnieszka Stach oraz Adam Drzewicki. Dla naszych czytelników przygotowaliśmy konkurs w którym są do wygrania dwa podwójne zaproszenia.
Data: Sobota, 12 września o godz. 20:00 Miejsce: Antresola Centrum Sztuki Mościce Cena biletu: Bilety: 25 zł Tango powstało w Argentynie na początku XX wieku i od tego czasu przebyło długą drogę. Kiedyś grano i tańczono je w miejscach, w pobliżu których ludzie z dobrych domów bali się trafić po zmroku. Dzisiaj jest inaczej - Tango wzbudza zachwyt wśród słuchaczy na całym świecie, zarówno w wielkich salach koncertowych, jak i w małych klubach czy kawiarniach. Podczas koncertu wystąpi znany już tarnowianom zespół Quinteto Rápido, składający się z młodych, ale doświadczonych muzyków, w większości związanych z Krakowem. Niewątpliwie największym atutem Quinteto Rápido jest dbałość o autentyczność brzmienia. Świadczyć o tym może choćby fakt, że solista zespołu należy do grona kilku muzyków w Polsce grających nie na akordeonie, lecz na bandoneonie - narodowym instrumencie argentyńskim, bez którego o oryginalnym brzmieniu Tanga nie może być mowy. Kwintet zaprezentuje zróżnicowany program, obejmujący klasyczne Tango argentyńskie oraz kompozycje mistrza tzw. „Tango nuevo" - Astora Piazzolli. Nie zabraknie również Tang, które wszyscy dobrze znamy. Zespół wystąpi w składzie:
  • Piotr Kopietz - bandoneon
  • Marek Polański - skrzypce
  • Wojciech Rudek - gitara
  • Andrzej Szwab - kontrabas
  • Michał Białko - fortepian, kierownictwo artystyczne Agnieszka Stach szkoleniowiec i doradca w zakresie personal brandingu oraz strategii marketingowej. Studentka wydziału reżyserii filmowej w AMA. Edukację artystyczną rozpoczęła w wieku 6 lat w klasie skrzypiec. Regularne treningi taneczne rozpoczęła w wieku 10 lat w formacji tańca towarzyskiego, które kontynuowała aż do końca szkoły średniej. W okresie studiów zaczęła szukać nowych stylów, stąd jej roczna przygoda w Zespole Tańca Ludowego Słowianki, lekcje salsy kubańskiej czy swinga. Dopiero tango postawiło jej wyzwanie, które nie pozwalało poczuć nudy i zakończyło taneczne poszukiwania. W swojej pracy nauczyciela tanga stawia sobie jasne cele. Niepewni swego mężczyźni mają stać się stanowczy, a niepewne siebie kobiety mają emanować seksapilem. Pragnie, aby taniec był narzędziem do polubienia własnego ciała i sposobem na rozluźnieniem wszelkich napięć. Nie tylko w ciele. Adam Drzewicki, ma co dzień jako inżynier konstruuje maszyny w jednym z krakowskich biur projektów, po godzinach tańczy. To u nich rodzinne - już jako dziecko słyszał od dziadka, że "mężczyzna, który nie potrafi tańczyć, nie jest prawdziwym mężczyzną", a zachęcony przez starszego brata, tango poznał w czasie studiów - od tamtej pory nie wyobraża sobie życia bez tanga. Swoje umiejętności rozwija głównie pod okiem Kasi Czech i Tymoteusza Leya, którzy są jego największą inspiracją, od nich nauczył się świadomości ciała i każdego ruchu. „Tańcząc myślę głównie o partnerce, jej komforcie i satysfakcji z tańca. Kiedy rozpoczyna się tanda, a ja obejmuję partnerkę, ważne jest dla mnie, by czuła się bezpieczna, zrelaksowana i najważniejsza." Więcej informacji kliknij TUTAJ
    Dla czytelników naszego Portalu mamy dwa podwójne zaproszenia na koncert z wieczorem tanecznym "Tango Cafe". Wystarczy przesłać na adres konkurs@tarnow.net.pl swoje imię, nazwisko i numer telefonu. W temacie wiadomości należy wpisać "Tango Cafe". Na zgłoszenia czekamy do 10 września do godziny 17.30.
  • Komentarze...
    testststs 10,2,9,1,A